Kierunki studiów WałbrzychNoweRekrutacja WałbrzychStudia medyczneStudia Wałbrzych

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu w wałbrzyskiej filii rekrutuje przyszłych lekarzy!

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu w swojej wałbrzyskiej filii prowadzi rekrutację na kierunek lekarski. Wałbrzych to kolejne miasto. które kształcić będzie lekarzy.

Kierunek lekarski w Wałbrzychu to nowość w ofercie wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczelnia otrzymała zgodę na prowadzenie kierunku i oferuje kandydatom 50 miejsc na studiach jednolitych magisterskich w trybie stacjonarnym.

Zgodnie z treścią opublikowaną na stronie zaraz po otrzymaniu zgody z ministerstwa uczelnia rozpoczęła proces rekrutacji na kierunek lekarski. Potrwa on do 6.09 2023 do godz. 11.59, czyli jeszcze dobrych kilka dni.

Aby wziąć udział w procesie rekrutacji zarejestruj się w systemie elektronicznej rejestracji kandydatów IRK https://irk.umw.edu.pl/irk/irk/strony/logowaniekandydat.html?locale=pl, wypełnij profil kandydata podając dane osobowe, wykształcenie, załącz zdjęcie, wpisz wyniki z przedmiotów kierunkowych:

  • biologii – poziom rozszerzony
  • chemii – poziom rozszerzony
  • matematyki lub fizyki lub fizyki i astronomii – poziom podstawowy lub rozszerzony [w przypadku wyniku z matematyki lub fizyki poziom podstawowy przelicza się przez 0,8].

Minimalna liczba punktów uprawniająca kandydata do uczestniczenia w postępowaniu kwalifikacyjnym na studia na kierunek lekarski wynosi 150 punktów w sumie z trzech przedmiotów kierunkowych, przy jednoczesnym warunku, że z żadnego z nich wynik nie jest niższy niż 30 punktów. Kandydat, który nie uzyskał z każdego przedmiotu kierunkowego przynajmniej takiego wyniku, nie będzie brany pod uwagę w procesie rekrutacyjnym.

Pierwsza lista zakwalifikowanych ogłoszona zostanie 8.09 po godz. 12.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia