Kierunki studiów KatowicenewStudia KatowiceStudia techniczneStudia z zarządzaniaTOP KatowiceTop studia

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Katowicach

Chcesz w przyszłej pracy zawodowej łączyć umiejętności menedżerskie, techniczne i informatyczne? Interesuje Cię kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Katowicach?

Czy warto studiować zarządzanie i inżynierię produkcji?

Zarządzanie i inżynieria produkcji to nowoczesny, popularny i interdyscyplinarny kierunek menedżerski. Zagadnienia zarządzania, ekonomii, prawa i organizacji produkcji są wykładane w połączeniu z problematyką techniczną właściwą dla inżyniera mechanika. Uzyskana w czasie studiów wiedza menedżerska i informatyczna daje absolwentom gwarancje dobrego rozumienia mechanizmów funkcjonowania rzeczywistych procesów wytwórczych i informatycznych zachodzących w przedsiębiorstwach.

Gdzie studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Katowicach?

Zarządzanie i inżynierię produkcji znajdziesz w najnowszej ofercie, którą przygotowała dla kandydatów Politechnika Śląska. Ten kierunek prowadzi również uczelnia niepubliczna: Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy WSZOP w Katowicach. Dowiedz się więcej!

Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Śląskiej

Absolwent kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Śląskiej posiada wiedzę z zakresu ogólnego kształcenia inżynierskiego oraz z przygotowaniem i organizacją produkcji. Potrafi wyjaśnić zjawiska fizyczne i chemiczne zachodzące w procesach produkcyjnych.

Posiada także wiedzę z zakresu procesów wytwarzania, metod i narzędzi wykorzystywanych do wspomagania oraz podejmowania decyzji. Wie o cyklu życia produktu, eksploatacji oraz niezawodności maszyn, urządzeń i obiektów oraz zarządzania różnymi obszarami funkcjonalnymi przedsiębiorstwa, z uwzględnieniem planowania, organizowania i kontroli procesów produkcyjnych. Potrafi posługiwać się metodami ilościowymi i wykorzystywać systemy informatyczne w zarządzaniu i procesie produkcyjnym.

Absolwent tego kierunku jest również przygotowany do rozumienia społecznych, ekonomicznych i innych pozatechnicznych uwarunkowań działalności. Ma uporządkowaną, wiedzę w zakresie finansów i rachunkowości oraz w zakresie projektowania systemów logistycznych. Posiada kwalifikacje do ciągłego dokształcania się. Rozumie ważność i pozatechniczne aspekty oraz skutki działalności inżyniera, w tym jej wpływ na środowisko, a także odpowiedzialność za podejmowane decyzje. Potrafi pracować w zespole i realnie ocenić własne możliwości przyjmowania w nim różnych ról. Potrafi także myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy.

Specjalności:

  • Zarządzanie systemami produkcyjnymi (ZABRZE)
  • Zarządzanie jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem w inżynierii produkcji (ZABRZE)
  • Bezpieczeństwo i higiena pracy (KATOWICE)
  • Inżynieria Odwrotna z Elementami Wzornictwa Przemysłowego (KATOWICE)
  • Organizacja produkcji i logistyka (KATOWICE)

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy WSZOP w Katowicach

Studenci kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji we WSZOP w Katowicach nabywają kompleksową wiedzę w zakresie aspektów organizacyjnych, ekonomicznych i prawnych funkcjonowania przedsiębiorstw, co stanowi różnicę w stosunku do innych kierunków inżynierskich.

Zaletą tych studiów jest wszechstronne wykształcenie, które zapewniają szerokie umiejętności z zakresu technologii informatycznych, jak również kompetencje społeczne przygotowujące do pracy w różnorodnych zespołach.

Atutem zapewniającym praktyczne przygotowanie są specjalistyczne laboratoria naukowe oraz dydaktyczne, zajęcia projektowe, a także praktyki zawodowe realizowane w przedsiębiorstwach produkcyjnych, laboratoriach przemysłowych, biurach projektowych.

Dodatkowo studenci są wyposażeni w certyfikaty zawodowe zależne od wybranej specjalności:

  • Zarządzanie jakością
  • Procesy automatyzacji i robotyzacji przemysłowej
  • Logistyka w przemyśle i handlu
  • Bezpieczeństwo i higiena pracy

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Katowicach

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Katowice. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Katowice.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Czytaj więcej: studia na Śląsku

Studia chemiczne w Katowicach

Osoby zainteresowane studiami chemicznymi w Katowicach powinny zapoznać się z ofertą uczelni państwowych, na których…

Studia ścisłe w Katowicach

Studia ścisłe to szeroka oferta kierunków, którą przygotowały renomowane uczelnie z Katowic. Przykładowe kierunki to:…

Dietetyka w Katowicach

Interesują Cię studia na kierunku dietetyka w Katowicach? Zastanawiasz się, które katowickie uczelnie prowadzą ten…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia