Kierunki studiówKierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia medyczne

Zdrowie publiczne – studia w Bydgoszczy

Zdobądź wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania, nauk medycznych, statystyki, ekonomii i prawa. Wybierz studia na kierunku zdrowie publiczne.

Zdrowie publiczne – propozycja, którą ma w swojej ofercie Bydgoska Szkoła Wyższa, jest kierunkiem studiów kreującym szeroko pojętą profilaktykę i edukację zdrowotną współczesnego społeczeństwa. Praktyczny profil kształcenia pozwala na zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji z różnych dziedzin: medycyny, zarządzania, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, statystyki medycznej, ekonomii oraz prawa,

Student uczy się rozpoznawania biologicznych i środowiskowych uwarunkowań człowieka, zbiorowości ludzi oraz wzajemnych relacji między nimi. Potrafi rozpoznawać biologiczne, środowiskowe, demograficzne, społeczne i psychologiczne zagrożenia zdrowia zbiorowości ludzi, realizować kontrolę w zakresie oceny stanu sanitarno-epidemiologicznego społeczeństwa i środowiska na szczeblu regionalnym. Jest to połączenie nauk społecznych z naukami medycznymi, które daje ogromne możliwości dalszego rozwoju i zatrudnienia.

Specjalności prowadzone w ramach kierunku:

  • Higiena i epidemiologia,
  • Organizacja w opiece paliatywnej i geriatrycznej,
  • Zarządzanie i organizacja ochrony zdrowia,
  • Zdrowie psychiczne i psychoterapia uzależnień,
  • Zarządzanie i promocja zdrowego stylu życia (wellness, SPA).

Kierunek zdrowie publiczne w Bydgoszczy

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Bydgoszcz. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Fizjoterapia w Bydgoszczy

Zapotrzebowanie na fizjoterapeutów we współczesnym społeczeństwie dynamicznie rośnie. Przekłada się…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia