Kierunki studiów WarszawanewStudia techniczneStudia Warszawa

Budowa dróg i mostów w Warszawie

Studia inżynierskie na kierunku budowa dróg i mostów można podjąć w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Poznaj szczegóły atrakcyjnej oferty!

Kierunek budowa dróg i mostów to inżynierskie studia cywilne, które dla kandydatów przygotowała Wojskowa Akademia Techniczna.

Budowa dróg i mostów kształci kadry budowy i utrzymania elementów sieci komunikacyjnej, infrastruktury drogowej, kolejowej, lotniskowej oraz wodnej śródlądowej.

Budowa dróg i mostów jest kierunkiem studiów o charakterze praktycznego zastosowania wiedzy podczas procesu budowy i utrzymania elementów sieci komunikacyjnej kraju, z uwzględnieniem infrastruktury drogowej, kolejowej, lotniskowej oraz wodnej śródlądowej.

Wiedza przekazywana w ramach kierunku będzie dotyczyła problematyki związanej z projektowaniem i utrzymaniem elementów infrastruktury komunikacyjnej, która towarzyszy budowie i eksploatacji sieci komunikacyjnej kraju z uwzględnieniem analizy możliwych ulepszeń istniejących rozwiązań projektowo-technologicznych.

Studenci uczą się m.in. projektowania obiektów infrastruktury komunikacyjnej i obiektów kubaturowych jej towarzyszących; kierowania robotami budowlanymi; zarządzania utrzymaniem i eksploatacją obiektów infrastruktury, w tym za pomocą BIM (Building Information Modeling); optymalnego planowania robót remontowych i modernizacyjnych dla minimalizacji z nimi związanych utrudnień; doboru zasobów ludzkich, maszyn i technologii do obsługi elementów infrastruktury komunikacyjnej posługując się nowoczesnymi modelami 3D i bazami danych zasilającymi BIM; pozyskiwania i opracowania danych z baz geoinformacyjnych.

Perspektywy pracy po kierunku budowa dróg i mostów

Przed absolwentami studiów inżynierskich rysuje się możliwość podjęcia pracy na wielu stanowiskach. Absolwenci są przygotowani do:

 • projektowania obiektów infrastruktury komunikacyjnej i obiektów kubaturowych jej towarzyszących;
 • kierowania robotami budowlanymi;
 • zarządzania utrzymaniem i eksploatacją obiektów infrastruktury, w tym za pomocą BIM (Building Information Modeling);
 • optymalnego planowania robót remontowych i modernizacyjnych dla minimalizacji z nimi związanych utrudnień;
 • doboru zasobów ludzkich, maszyn i technologii do obsługi elementów infrastruktury komunikacyjnej posługując się nowoczesnymi modelami 3D i bazami danych zasilającymi BIM;
 • pozyskiwania i opracowania danych z baz geoinformacyjnych;
 • budowania modeli infrastruktury komunikacyjnej dla BIM;
 • wykonywania przestrzennych analiz przepustowości sieci drogowej;
 • proponowania ulepszenia (usprawnienia) istniejących rozwiązań technicznych oraz uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji w zakresie infrastruktury oraz transportu na poziomie operacyjnym i taktycznym;
 • właściwego interpretowania, szczegółowego analizowania i oceny stanu technicznego elementów sieci komunikacyjnej kraju w celu zapewnienia jej niezawodności;
 • modelowanie numerycznego i symulacji procesów zachodzących w elementach infrastruktury komunikacyjnej przy zastosowaniu wybranych systemów komputerowego wspomagania obliczeń inżynierskich. 

Studia realizuje Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT

Kierunek budowa dróg i mostów w Warszawie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Warszawa. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Warszawa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Budownictwo w Warszawie

Gdzie studiować kierunek budownictwo w Warszawie? Wiedza z perspektywą atrakcyjnego zatrudnienia.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia