Kierunki studiów WarszawanewStudia ekonomiczneStudia WarszawaTop studiaTOP Warszawa

Ekonomia w Warszawie

Kierunek ekonomia to od lat jedne z najchętniej wybieranych studiów. Jeśli liczysz na atrakcyjne wynagrodzenie, ciekawą pracę z możliwością wyboru branży to studia ekonomiczne są na pewno dla Ciebie. Dowiedz się, które warszawskie uczelnie dają możliwość studiowania ekonomii. Przekonaj się sam, że wybór jest naprawdę spory.

Ekonomia to jeden z tych kierunków, którego absolwenci poszukiwani są na wielu różnych stanowiskach. Absolwenci studiów ekonomicznych pracują w działach analiz i prognoz, na pozycjach kierowniczych oraz stanowiskach związanych z zarządzaniem, transportem, logistyką a także controllingiem i audytowaniem.

Na czym polega studiowanie ekonomii?

Student na kierunku ekonomia musi zdobyć kompetencje pozwalające na wykorzystanie narzędzi matematycznych i statystycznych oraz przyswoić sobie elementy rachunkowości i analityki finansowej. Studia nie polegają jednak tylko na analizie surowych danych ekonomicznych – integralną ich częścią jest śledzenie sytuacji na arenie międzynarodowej, lokalnych uwarunkowań rynku, a nawet indywidualnych skłonności każdego człowieka z osobna. Dopiero tak szeroki kąt widzenia pozwala w pełni zrozumieć zjawiska zachodzące we współczesnej ekonomii doby Internetu.

Dlaczego warto studiować ekonomię w Warszawie?

Stolica kraju to miejsce intensywnego rozwoju biznesu i centrów usług wspólnych, czego konsekwencją jest duże zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu ekonomii, finansów, transportu i logistyki. Strategiczne położenie w centralnej Polsce powoduje, że w Warszawie kwitną handel i przemysł. Warszawa jest więc doskonałym miejscem pracy i kształcenia w dziedzinie ekonomii.

Dokonajmy przeglądu kilku propozycji na warszawskich uczelniach, które prowadzą ten atrakcyjny kierunek studiów.

Ekonomia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Studia pierwszego stopnia na kierunku ekonomia w Szkole Głównej Handlowej to doskonała okazja do zdobycia dobrych podstaw teoretycznych i metodycznych do podejmowania studiów drugiego stopnia. Studia dają wiedzę i kompetencje umożliwiające podjęcie pracy zawodowej na stanowisku specjalisty-analityka w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych różnych branż oraz w instytucjach doradczych. Studia te przygotowują ponadto do prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek. Kształcenie proponowane jest w ramach dwóch specjalności:

  • ​​Ekonomia głównego nurtu
  • Ekonomia heterodoksyjna

Ekonomia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Studia na Vistuli to doskonała okazja poznania zagadnień mikro- i makroekonomii. Uczelnie stawia na praktyczny wymiar kształcenia. Będziesz pracować z wybitnymi, doświadczonymi wykładowcami i praktykami biznesu, dzięki którym postawisz pierwsze kroki w zawodzie. Nauczysz się, jak stworzyć biznesplan oraz przeprowadzić analizę zagrożeń i ryzyka. Poznasz zagadnienia prawne, finansowe i organizacyjne, a także uwarunkowania i założenia funkcjonowania przedsiębiorstw.

W ramach kierunku ekonomia do wyboru jest kilka specjalności w tym kilka całkiem nowych:

  • Zielona Gospodarka/Green Economy
  • Ekonomika transportu i logistyki
  • Biznes E-commerce
  • Strategie biznesu i polityka gospodarcza
  • Biznes międzynarodowy

Ekonomia w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie

Adresatami studiów na kierunku ekonomia w Akademii Leona Koźmińskiego są osoby chcące rozwijać swoje umiejętności profesjonalne i badawcze pod kątem działalności zawodowej w warunkach dynamicznych zmian zachodzących we współczesnej gospodarce.

Zobacz film o kierunku:

Poznaj ofertę i konkrety dotyczące studiów na innych uczelniach bezpośrednio ze stron poświęconych kierunkowi ekonomia.

Kierunek ekonomia w Warszawie

Więcej informacji również o innych kierunkach ekonomicznych np. finansach i rachunkowości, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne w Warszawie. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia