Kierunki studiów OpolenewStudia informatyczneStudia OpoleStudia techniczne

Elektronika i systemy komputerowe w Opolu

Inżynierskie studia na kierunku elektronika i systemy komputerowe to konkretna odpowiedź jednej z opolskich uczelni na sygnały z rynku pracy. Potrzebni są w firmach specjaliści w branży elektroniczno-informatycznej. Poznaj ofertę Politechniki Opolskiej.

Na studiach elektronika i systemy komputerowe wśród treści kierunkowych znajdują się zagadnienia z zakresu elektroniki oraz informatyki.

Do pierwszej grupy należą m.in. zagadnienia dotyczące: budowy elementów i układów elektronicznych analogowych i cyfrowych, techniki mikroprocesorowej, systemów wbudowanych, przemysłowych sterowników programowalnych, przewodowej i bezprzewodowej transmisji danych, energoelektroniki, kompatybilności elektromagnetycznej oraz systemów przetwarzania i magazynowania energii elektrycznej, a także druku 3D.

Druga grupa treści związana jest z m.in.: systemami komputerowymi o małych, średnich i dużych mocach obliczeniowych, zagadnieniami cyfrowego przetwarzania sygnałów, wykorzystania baz danych stacjonarnych i chmurowych w systemach wbudowanych, programowania urządzeń mobilnych, pracujących pod kontrolą dedykowanego oprogramowania wbudowanego (firmware’u) oraz systemów operacyjnych: Windows, Linux, a także systemów mobilnych i sztucznej inteligencji.

Ponadto na studiach poruszane są treści z zakresu tzw. kompetencji miękkich typu: zarządzanie projektami, wykorzystanie narzędzi informatycznych w procesie zarządzania projektem oraz zespołowych prac nad projektowaniem i rozwojem urządzenia.

Praca dla specjalistów

Pracę znajdzie wszędzie tam, gdzie produkuje się lub wykorzystuje nowoczesne urządzenia elektroniczne zintegrowane z systemami informatycznymi. Takich specjalistów poszukują przedsiębiorstwa produkujące sprzęt elektroniczny, komunikujący się przewodowo lub bezprzewodowo z zewnętrznymi systemami informatycznymi. W szczególności umiejętności absolwenta kierunku Elektronika i Systemy Komputerowe wykorzystywane są w aplikacjach inteligentnych budynków, fabryk oraz miast, urządzeniach medycznych, branży samochodowej, automatyce oraz robotyce, a także wszędzie tam, gdzie występuje konieczność gromadzenia i przetwarzania danych. Ponadto, dzięki swoim umiejętnościom, będzie cenionym inżynierem podczas wdrażania technologii internetu rzeczy (Internet of Things), 5G, sztucznej inteligencji oraz rewolucji przemysłowej 4.0 (Industry 4.0).

Rekrutacja

Język obcy nowożytny oraz 2 przedmioty spośród następujących: matematyka, informatyka, fizyka (z astronomią), chemia, język polski.

Kierunek elektronika i systemy komputerowe w Opolu

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Opolska

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia techniczne Opole. Interesujesz się nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Opole.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Informatyka w Opolu

Gdzie studiować kierunek informatyka w Opolu? Poznaj kierunki oraz specjalności na Politechnice…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia