Filologia nowogrecka w Poznaniu

Studia na kierunku filologia nowogrecka koncentrują się na nauce oficjalnego języka greckiego. Proponuje ten kierunek Wydział Neofilologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kierunek filologia nowogrecka na UAM w Poznaniu pozwala poznać urzędowy język obowiązujący zarówno w Grecji jak i na Cyprze. Studenci poznają już od pierwszego roku szeroko rozumianą kulturę grecką, w tym historię i literaturę obu krajów. Zdobyta w tym zakresie wiedza jest niewątpliwym atutem podczas szukania pracy zarówno w branży turystycznej jak i jako tłumacz.

Program studiów, oprócz zajęć związanych bezpośrednio z językiem i kulturą Grecji i Cypru, obejmuje również przedmioty ogólne z zakresu językoznawstwa, literaturoznawstwa oraz kulturoznawstwa. Dzięki nim studenci zdobywają kompetencje niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie tłumacza, czy innych obszarach komunikacji międzykulturowej (np. korporacjach międzynarodowych, działach obsługi klienta, biurach turystycznych, ambasadach). Wiedza ta w znacznym stopniu pomaga również w nauce innych języków.

Perspektywy zawodowe

Absolwenci filologii nowogreckiej z tytułem licencjata znajdą pracę w:

  • instytucjach i organizacjach kulturalnych oraz politycznych, pozarządowych,
  • środkach masowego przekazu,
  • turystyce i usługach,
  • instytucjach EU,
  • w różnego typu firmach, które potrzebują znajomości języka nowogreckiego,
  • działach marketingu, logistyki, obsługi klienta w firmach o charakterze międzynarodowym i zróżnicowanym kulturowo itd.

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Poznań. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia