Kierunki studiów PoznańStudia humanistyczneStudia Poznań

Filozofia – specjalność komunikacja społeczna – studia w Poznaniu

Wybierz studia, które w doskonały sposób łączą nauki humanistyczne i społeczne, wprowadzając jednocześnie elementy psychologii, teorii negocjacji, czy medioznawstwa.

Specjalność komunikacja społeczna na kierunku filozofia (studia proponuje Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w PoznaniuWydział Filozoficzny UAM) oferuje wiedzę z zakresu filozofii, ale połączoną z kompetencjami praktycznymi.

W programie studiów znajdują się przedmioty nakierunkowane bezpośrednio na komunikację (m.in. socjologia komunikacji, psychologia komunikacji, medioznawstwo, retoryka z erystyką, teoria negocjacji, infobrokerstwo). Również przedmioty filozoficzne są zaprojektowane z myślą o specjalności (m.in. filozofia języka, antropologia komunikacji, hermeneutyka).

Studia w ramach specjalności komunikacja społeczna umożliwiają połączenie filozofii ze zdobywaniem wiedzy na temat: języka, mediów, informacji, retoryki, znaków i symboli, dialogu, edycji i interpretacji tekstów, czyli wszystkiego tego, na co składa się problematyka komunikacyjna.

Perspektywy zawodowe:

  • branża Public Relations
  • rynek wydawniczy
  • sektor trenerski
  • instytucje kultury
  • organizacje pozarządowe (NGO)
  • szkolnictwo

Wiedza teoretyczna w połączeniu z kompetencjami praktycznymi umożliwia wejście na rynek pracy w zakresie m.in. PR i marketingu, mediów, HR.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia humanistyczne Poznań. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia