Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia PoznańStudia ścisłe

Fizyka – studia w Poznaniu

Interesują Cię nauki ścisłe, a szczególnie fizyka? Wybierz studia na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Studia na kierunku fizyka prowadzi Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Fizyki UAM). Kształcenie na tym kierunku umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu fizyki, opartej na mocnych podstawach nauk matematyczno-przyrodniczych. Studenci nabywają umiejętności rozumienia i ścisłego opisu zjawisk fizycznych, korzystania z nowoczesnej aparatury pomiarowej oraz technicznych systemów diagnostycznych.

Przykładowe przedmioty: narzędzia matematyczne, technologie informatyczne, fizyka ciała stałego, techniki spektroskopii, materia miękka, nanostruktury,
szczególna teoria względności, fotowoltaika, elektronika spinowa, wstęp do fizyki jądra atomowego i cząstek elementarnych.

W trakcie studiów studenci zdobywają umiejętności w zakresie wykonywania analiz ilościowych oraz formułowania wniosków jakościowych, planowania i wykonywania badań doświadczalnych i obserwacji, stosowania metod numerycznych do rozwiązywania problemów matematycznych.

Absolwenci fizyki znajdą zatrudnienie m.in. w:

  • jednostkach naukowych,
  • laboratoriach przemysłowych,
  • szkolnictwie.

Kierunek fizyka w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia ścisłe Poznań. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia