Kierunki studiów KrakówStudia geograficzneStudia Kraków

Geoinżynieria i górnictwo otworowe – studia w Krakowie

Zdobądź wiedzę i umiejętności z zakresu eksploatacji złóż ropy, gazu ziemnego, wód podziemnych i ciepła. Poznaj kierunek geoinżynieria i górnictwo otworowe!

Studia na kierunku geoinżynieria i górnictwo otworowe ma w swojej ofercie Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie. Dowiedz się wiecej!

Absolwent tego kierunku będzie potrafił m.in. rozwiązywać analitycznie i numerycznie podstawowe zagadnienia techniczne opisane metodami matematycznymi, rozpoznawać główne typy skał oraz interpretować mapy i przekroje geologiczne i geologiczno-złożowe, ocenić wielkości zasobów złóż węglowodorów, stosować metody grafiki inżynierskiej, posługiwać się komputerowymi programami aplikacyjnymi i korzystać z baz danych ze szczególnym uwzględnieniem górnictwa otworowego, projektować w zakresie podstawowym udostępnienie zasobów Ziemi za pomocą otworów wiertniczych.

Absolwenci kierunku mogą pracować jako:

 • osoby dozoru i nadzoru prac geologicznych i górniczych polegających na: wykonywaniu różnego rodzaju otworów wiertniczych: poszukiwawczych, studziennych, naftowych, geotermalnych i przewiertów, eksploatacji otworowej oraz prac geoinżynieryjnych,
 • projektanci i konstruktorzy instalacji związanych z eksploatacją ropy naftowej, gazu ziemnego, wód podziemnych oraz ciepła Ziemi,
 • osoby nadzoru górniczego w urzędach górniczych,
 • inżynierowie nadzoru i inżynierowie energetycy,
 • konsultanci ds. problematyki zasobów energetycznych i ochrony środowiska,
 • pracownicy biur projektów gazownictwa,
 • pracownicy uzdrowiskowych zakładów górniczych,
 • pracownicy firm geoinżynieryjnych, zakładów geotermalnych,
 • osoby nadzoru BHP i ochrony środowiska w górnictwie otworowym,
 • osoby nadzorujące proces wydobycia płynnych surowców energetycznych,
 • inżynierowie nadzorujący udostępnienie i eksploatację wód podziemnych i ciepła Ziemi.

Kierunek geoinżynieria i górnictwo otworowe w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia geograficzne Kraków. Interesujesz się naukami przyrodniczymi w szczególności geografią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz –  studia geograficzne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia