Informatyka i ekonometria – Uniwersytet Gdański

Program studiów na kierunku informatyka i ekonometria, proponowanym przez Uniwersytet Gdański, jest ściśle powiązany z potrzebami praktyki gospodarczej, a także uwzględnia wyniki najnowszych badań naukowych z dziedziny nauk ekonomicznych.

Studia na kierunku informatyka i ekonometria proponuje kandydatom Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego (studia I i II stopnia).

Zajęcia na kierunku prowadzą zarówno uznani teoretycy z zakresu zarządzania, jak również praktycy zajmujący znaczącą pozycję zawodową. W trakcie zajęć wykorzystywane jest innowacyjne oprogramowanie i nowoczesna infrastruktura sprzętowa. Wachlarz specjalności i program studiów jest dostosowany do zainteresowań osób kształcących się oraz do potrzeb rynku pracy.

Studenci kierunku działają w czterech kołach naukowych realizujących projekty dla praktyki gospodarczej i oryginalne prace badawcze, prezentowane na konferencjach naukowych.
Niektórzy uczestniczą w międzynarodowych konkursach. Wielu studentów bierze udział w wymianie zagranicznej w ramach programu Erasmus+.

Absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku Informatyka i ekonometria może podjąć pracę na takich stanowiskach jak:

  • analityk gospodarczy,
  • specjalista ds. oceny ryzyka ubezpieczeń,
  • analityk rynku pieniężnego, walutowego, kapitałowego,
  • specjalista ds. zarządzania aktywami finansowymi,
  • analityk i projektant systemów informatycznych, baz danych,
  • analityk systemu ERP,
  • administrator sieci komputerowych w firmach informatycznych oraz działach IT firm i instytucji,
  • specjalista ds. technologii i systemów informatycznych.

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Uniwersytet Gdański

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia informatyczne Gdańsk. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z informatyką i zastosowaniem nowoczesnych technologii informatycznych w różnych dziedzinach biznesu i gospodarki, chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia