Kierunki studiów PoznańStudia PoznańStudia techniczne

Inżynieria biomedyczna – studia w Poznaniu

Jeśli wybierzesz studia na kierunku inżynieria biomedyczna, zdobędziesz wiedzę i umiejętności związane z aparaturą medyczną, sprzętem rehabilitacyjnym, implantami i sztucznymi narządami.

Kierunek inżynieria biomedyczna, który proponuje kandydatom Politechnika Poznańska, dostarcza wiedzę z zakresu mechaniki, mechatroniki, inżynierii materiałowej, podstaw anatomii i fizjologii człowieka, informatyki, elektroniki medycznej, biomechaniki inżynierskiej oraz biomateriałów.

Tutaj zdobędziesz wiedzę z technik obrazowania medycznego oraz poznasz systemy CAD/CAM stosowane do projektowania i wytwarzania elementów i urządzeń medycznych. Kadra dydaktyczna wprowadzi Cię m. in. w tematykę aparatury medycznej oraz implantów i sztucznych narządów.

Studia te kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera, który umożliwi Tobie rozpoczęcie studiów drugiego stopnia lub podjęcie pracy w interesującym zawodzie. Jako absolwent studiów pierwszego stopnia będziesz potrafił stosować inżynierskie narzędzie w celu projektowania rozwiązań technicznych dla medycyny.

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna nauczą Cię projektować i wytwarzać nowoczesną aparaturę medyczną, sprzęt rehabilitacyjny oraz stosować współczesne technologie w medycynie i dziedzinach pokrewnych. Ratowanie i poprawa jakości życia ludzi wymaga stosowania zaawansowanych urządzeń, które są codziennością w szpitalach, przychodniach, czy punktach rehabilitacyjnych. Ich obsługa wymaga specjalistycznej wiedzy.

Studiując inżynierię biomedyczną na Politechnice Poznańskiej zostaniesz przygotowany do współpracy z lekarzami, rehabilitantami i innymi przedstawicielami zawodów medycznych w zakresie zastosowania zaawansowanych rozwiązań technicznych w środowisku medycznym oraz projektowania protez, implantów i urządzeń medycznych.

Kierunek inżynieria biomedyczna w Poznaniu

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Poznań. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Poznań.

CZYTAJ TAKŻE:

Lotnictwo w Poznaniu

Marzysz o pracy w przedsiębiorstwie transportu lotniczego, jednostkach nadzoru, służbach…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia