Logistyka w Bydgoszczy

Interesują Cię studia logistyczne? Chcesz wybrać kierunek logistyka w Bydgoszczy? O propozycjach bydgoskich uczelni z tego zakresu dowiesz się w tym artykule.

Gdzie studiować kierunek logistyka w Bydgoszczy?

Kandydaci na studia na kierunku logistyka w Bydgoszczy mają w zasadzie do wyboru wyłącznie propozycje studiów prowadzonych przez uczelnie niepubliczne. Są to: Bydgoska Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy oraz Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Sprawdź czym się różnią studia na poszczególnych uczelniach.

Logistyka w Bydgoskiej Szkole Wyższej

Inżynier, wykształcony na studiach na kierunku logistyka, które prowadzi Bydgoska Szkoła Wyższa, będzie potrafił określić priorytetowe cele, aby zgodnie z tą zasadą nadzorować działania w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Studenci w czasie studiów poznają narzędzia niezbędne do zarządzania zasobami ludzkimi i materiałowymi oraz techniki negocjacji i sprzedaży niezbędne dla logistyków. Absolwent kierunku logistyka posiada wiedzę inżynierską oraz wiedzę z zakresu zarządzania. Połączenie tych dwóch dziedzin życia powoduje, że jest poszukiwany na międzynarodowym rynku pracy. Przygotowany jest do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz usługowych zajmujących się transportem, spedycją, handlem oraz polityką magazynową.

Specjalności:

 • Logistyka i inżynieria transportu
 • Logistyka przedsiębiorstwa
 • Logistyka – logistyka wojskowa
 • Operator logistyczny
 • Menedżer logistyki
 • Spedycja międzynarodowa
 • Obsługa lotnisk

Logistyka w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy

Wybierając kierunek logistyka, który ma w swojej ofercie Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy, nauczysz się określania celów logistycznych, rozpoznawania i rozwiązywania problemów, wykorzystywania nowoczesnych narzędzi informatycznych stosowanych w logistyce przedsiębiorstw oraz zarządzania procesami i systemami logistycznymi, magazynem oraz organizacją dostaw.

Specjalności:

 • Eksploatacja transportu kolejowego
 • International Business
 • Logistyka służb mundurowych
 • Logistyka zaopatrzenia i dystrybucji
 • Transport, spedycja, magazynowanie

Logistyka w przedsiębiorstwie w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy

Studia na kierunku logistyka w przedsiębiorstwie, które prowadzi Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, zapewniają studentom możliwość zdobycia wiedzy z zakresu organizowania procesów logistycznych, zastosowania nowoczesnych rozwiązań dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania łańcuchów logistycznych, profesjonalnej obsługi klienta, wdrażania metod inżynierskich w organizacji logistyki produkcji, zaopatrzenia, magazynowania i dystrybucji, wykorzystywania wiedzy z zakresu fizyki, chemii, towaroznawstwa, zarządzania, ekonomii i marketingu na rzecz rozwoju logistyki przedsiębiorstwa, jak również zastosowania współczesnych narzędzi informatycznych takich jak systemy ERP.

Czy warto studiować na kierunku logistyka?

Jeśli chcesz projektować i zarządzać operacjami logistycznymi w kraju i całej Europie lub ekscytują cię wyzwania i chcesz planować skuteczne strategie logistyczne dla małych i dużych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, prawdopodobnie zainteresują cię właśnie studia na tym kierunku.

Wybierając studia na kierunku logistyka poznasz zasady zarządzania działalnością logistyczną. Nauczysz się sterować przepływem informacji, środków finansowych, zasobów ludzkich i materialnych, logistyczną obsługą klienta, a także organizować operacyjną działalność oraz usprawniać zarządzanie logistyczne w obszarach funkcjonalnych przedsiębiorstwa.

Zdobędziesz wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania.

Będziesz przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką (np. w firmach spedycyjnych, przewozowych) oraz instytucjach administracji, w których wymagana jest wiedza logistyczna.

Uczelnie prowadzące kierunek logistyka w Bydgoszczy

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia logistyczne Bydgoszcz. Interesujesz się logistyką, transportem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia