Logopedia z audiologią w Lublinie

Myślisz o tym, by w przyszłej pracy zawodowej pracować jako logopeda? Wybierz studia w najstarszej polskiej placówce naukowej, która zajmuje się zaburzeniami mowy!

Studia na kierunku logopedia z audiologią, które proponuje kandydatom Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, (prowadzi je Wydział Filologiczny UMCS), przygotują Cię do profesjonalnego naprawiania i „strojenia” aparatu mowy u tych, którzy mają z tym problemy. Narzędzia i niezbędną wiedzę do tego zdobędziesz właśnie na logopedii z audiologią. Kierunek ten prowadzony jest przez Katedrę Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS, najstarszą w kraju placówkę naukową zajmującą się zaburzeniami mowy oraz Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie, który cieszy się światową renomą w dziedzinie leczenia zaburzeń słuchu. 

Jak wyglądają perspektywy absolwentów tego kierunku? Z wykształceniem logopedycznym i audiologicznym możesz pracować np. w placówkach oświatowych (przedszkolach, szkołach podstawowych), ale także w placówkach służby zdrowia typu ambulatoryjnego (poradnie logopedyczne, poradnie audiologiczne, foniatryczne czy otolaryngologiczne). Twoja wiedza przyda się także w różnych ośrodkach pomocy społecznej.

Z dobrą wymową i słuchem możesz też robić karierę w rozgłośniach radiowych i telewizyjnych, placówkach kulturalnych i innych miejscach, gdzie potrzebne są osoby zawodowo i profesjonalnie posługujące się głosem.

Oczywiście możesz pogłębiać wiedzę i kontynuować naukę na studiach II stopnia (zarówno logopedycznych, jak i na pokrewnych kierunkach) lub podyplomowych.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Lublin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia