Kierunki studiów RadomStudia RadomStudia techniczne

Pojazdy elektryczne i hybrydowe – Uniwersytet Radomski

Kierunek studiów pojazdy elektryczne i hybrydowe jest odpowiedzią na zapotrzebowanie dynamicznie rozwijającej się branży motoryzacyjnej na specjalistów rozwijających najnowsze osiągnięcia techniki, szczególnie w zakresie nowoczesnych napędów.

Studia na kierunku pojazdy elektryczne i hybrydowe, proponowane przez Uniwersytet Radomski, mają na celu kształcenie przyszłych kadr inżynierskich na potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku pojazdów elektrycznych i hybrydowych oraz szeroko rozumianej elektromobilności.

Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu budowy, diagnostyki i serwisu pojazdów z napędem elektrycznym i hybrydowym, programowania systemów informatycznych i tuningu pojazdów, elektrotechniki, elektroniki i systemów sterowania napędami elektrycznymi pojazdów, zaplecza technicznego eksploatacji i infrastruktury ładowania pojazdów. Uczą się również wykorzystania programów CAD, MATLAB oraz technologii druku 3D w konstruowaniu i budowie pojazdów, czy zastosowania algorytmów sztucznej inteligencji oraz telematyki na potrzeby branży motoryzacyjnej.

Zajęcia specjalistyczne będą prowadzone przez doświadczonych nauczycieli akademickich, posiadających odpowiedni dorobek naukowy i zawodowy. W toku studiów zaplanowano miesięczną praktykę, która może być zrealizowana zarówno w kraju jak i za granicą. Absolwenci będą potrafili posługiwać się językiem angielskim z wykorzystaniem terminologii typowej dla branży motoryzacyjnej.

Perspektywy zawodowe:

  • przedsiębiorstwa przemysłu motoryzacyjnego,
  • biura projektowe i badawcze,
  • własna działalność gospodarcza.

Kierunek pojazdy elektryczne i hybrydowe w Radomiu

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Radom. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Radom.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Radomiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Radomiu:

Studia w Radomiu

Kierunki studiów w Radomiu

Rekrutacja na studia w Radomiu

Uczelnie Radom

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia