Kierunki studiów PoznańnewStudia ekonomiczneStudia Poznań

Polityka społeczna w Poznaniu

Polityka społeczna to jeden z ciekawszych kierunków studiów dla osób, które przejawiają nietuzinkowe myślenie, są zdolne do kreatywnego rozwiązywania problemów społecznych z pogranicza ekonomii, socjologii i prawa. Jest w Poznaniu jedna uczelnia, która specjalizuje się w kształceniu na tym kierunku.

Polityka społeczna na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu to kierunek studiów, który pozwoli Ci zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie oraz pracę w zawodzie w sektorze publicznym, organizacjach pozarządowych, czy też szeroko pojętym biznesie.

Kierunek polityka społeczna wiedzę z ekonomii, zarządzania i finansów łączy z tym, czego zwykle brakuje w kształceniu ekonomistów – podstawami psychologii, socjologii i nauk o polityce. Kierunek oferuje kształcenie dwóch rodzajów specjalistów: menedżerów i ekspertów od komunikowania się. Ci pierwsi uczą się jak prowadzić projekty, zarządzać zespołem, czy jak zbudować rachunek zysków i strat planowanych przedsięwzięć. Drudzy – nabierają umiejętności w zakresie kształtowania relacji z mediami, budowania kampanii informacyjnych czy kształtowania komunikacji w organizacji.

Na studiach są do wyboru dwie specjalności:

Komunikacja społeczna

Najlepsze miejsce dla tych, którzy chcą zdobyć umiejętność trafnego rozpoznawania, zapobiegania i rozwiązywania konfliktów społecznych. Po naszej specjalności będziesz potrafił gromadzić i analizować dane, tworzyć plany i strategie operacyjne, negocjować, tworzyć wizerunek społeczny, pisać teksty perswazyjne, zarządzać projektami oraz organizować kampanie społeczne.

Finanse i zarządzanie usługami społecznymi

Specjalność finanse i zarządzanie usługami społecznymi to edukacyjna mieszanka polityki społecznej, finansów i zarządzania. Pozwala na zdobycie wielu kompetencji, takich jak:

  • gromadzenie i analiza informacji,
  •  zarządzanie projektem, finansami, zasobami ludzkimi
  •  pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej,
  •  kształtowanie strategii i planów operacyjnych.

Kierunek polityka społeczna w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Poznań. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia