Psychologia zdrowia – Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Zdobądź interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności z zakresu psychologii, medycyny i neuropsychologii – wybierz kierunek psychologia zdrowia na PUM.

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie proponuje kandydatom kierunek psychologia zdrowia. Są to studia jednolite magisterskie prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym przez Wydział Nauk o Zdrowiu PUM.

Studenci psychologii zdrowia zdobywają wiedzę, która która pozwoli umiejscowić, referować oraz dokonywać eksplanacji behawioru człowieka w kontekście zdrowia i choroby oraz udzielić adekwatnej pomocy. Nabędziesz wiedzę na temat zdrowia i patologii funkcjonowania człowieka przydatną nie tylko w zawodzie psychologa, ale także we wszystkich obszarach, w których ważny jest człowiek. Będziesz w stanie lepiej zrozumieć ludzi i zjawiska dziejące się w otaczającym nas świecie.

Po ukończeniu tego kierunku zdobędziesz wiedzę nie tylko z zakresu psychologii, ale również medycyny, neuropsychologii czy psychoonkologii. Dbasz o zdrowie psychiczne pacjenta w obliczu jego choroby. Możesz rozwijać się w niemal wszystkich dziedzinach psychologii jak np. psychologia rozwoju, psychologia edukacyjna, psychologia pracy i organizacji, psychologia transportu, itd. Twoje kompetencje pozwalają na pracę z pacjentem poprzez uczestnictwo w procesie leczenia, rehabilitacji, rekonwalescencji i wspierania rodziny.

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Szczecin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Mogą Cię również zainteresować: studia psychologiczne w Szczecinie / studia psychologiczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia