Kierunki studiów Bydgoszczrodzaje studiów BydgoszczStudiaStudia BydgoszczStudia ścisłe

Studia ścisłe w Bydgoszczy

Studia ścisłe w Bydgoszczy to propozycja, którą dla kandydatów przygotował na nowy rok akademicki Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Politechnika Bydgoska. Przykładowe kierunki to BIOTECHNOLOGIA, MATEMATYKA, FIZYKA.

Dla kandydatów na studia ścisłe w Bydgoszczy ciekawe propozycje przygotowały największe publiczne bydgoskie uczelnie wyższe: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Politechnika Bydgoska. Dowiedz się więcej! Poznaj specjalności, zasady rekrutacji oraz perspektywy zawodowe absolwentów.

Matematyka na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Studia na kierunku matematyka, które prowadzi UKW w Bydgoszczy, otwierają przed absolwentami szerokie perspektywy zawodowe. W dobie powszechnej informatyzacji, przedsiębiorcy, aby skutecznie konkurować na rynku poszukują specjalistów ds. analiz statystycznych oraz analizy i przetwarzania danych. Nowe zaostrzone regulacje unijne w zakresie ochrony danych jeszcze bardziej zwiększą popyt na specjalistów posiadających wiedzę w zakresie bezpiecznego gromadzenia i przetwarzania informacji.

W zależności od wybranego bloku modułów zajęć do wyboru, absolwenci mogą podejmować pracę:

  • w szkolnictwie,
  • w sektorze finansowym,
  • w przedsiębiorstwach i instytucjach, gdzie niezbędna jest analiza i zachowanie poufności danych,
  • w administracji skarbowej i gospodarczej różnych szczebli.

Biotechnologia na Politechnice Bydgoskiej

Studenci kierunku biotechnologia, który proponuje Politechnika Bydgoska, będą studiować podstawowe przedmioty nauk humanistycznych i ścisłych (w tym: chemię, matematykę oraz fizykę i biofizykę) oraz przedmioty kierunkowe m.in. genetykę i hodowlę roślin/zwierząt, botanikę, cytogenetykę, biologię komórki, mikrobiologię, fizjologię roślin i zwierząt, embriologię, biologię molekularną, biotechnologię drobnoustrojów i mikologię.

Specjalności:

  • biotechnologia stosowana
  • biotechnologia w produkcji zwierzęcej

Absolwenci będą przygotowani do pracy w szeroko pojętym przemyśle biotechnologicznym i w przemysłach pokrewnych. Będą mogli podjąć pracę w laboratoriach badawczych, kontrolnych, diagnostycznych oraz kontroli jakości przy wykonywaniu podstawowej analityki i prac badawczych z użyciem materiału biologicznego oraz prowadzenia procesów biotechnologicznych stosowanych w ogrodnictwie, przemyśle spożywczym i farmaceutycznym i ochronie środowiska.

Na poniższej liście znajdziesz propozycje ścisłych kierunków studiów dostępnych w Bydgoszczy – dowiedz się więcej!

Kierunki studiów ścisłych w Bydgoszczy 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Bydgoszcz. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Fizyka w Bydgoszczy

Studia na kierunku fizyka to propozycja, którą dla kandydatów przygotował…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia