Kierunki studiówKierunki studiów LublinStudia LublinStudia medyczne

Terapia zajęciowa – Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Studia na kierunku terapia zajęciowa uczą identyfikować potrzeby, projektować i realizować programy terapeutyczne dostosowane do potrzeb podopiecznych.

Kierunek studiów terapia zajęciowa, który ma w swojej ofercie Uniwersytet Medyczny w Lublinie, jest odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku pracy, związane ze starzeniem się społeczeństwa oraz stałym wzrostem liczby osób z dysfunkcjami w obszarze bio-psycho-społecznym.

Studenci zdobywają rozeznanie w szerokim wachlarzu możliwości terapeutycznych z różnych dziedzin: terapii zajęciowej, psychologii, pedagogiki, socjologii, fizjoterapii czy zaopatrzenia ortopedycznego. W procesie kształcenia bardzo ważny jest również bogaty program praktyk realizowanych we współpracy z partnerami z sektora opieki zdrowotnej oraz oświaty i pomocy społecznej.

Absolwent terapii zajęciowej jest ukierunkowany na zidentyfikowanie oraz zabezpieczenie potrzeb podopiecznych w obszarach związanych z samoobsługą, edukacją, pracą czy organizacją czasu wolnego, potrafi projektować i realizować dostosowanego do potrzeb podopiecznych programy terapeutyczne.

Perspektywy zawodowe:

  • odziały szpitalne i ośrodki rehabilitacji,
  • placówki oświatowe przedszkola i szkoły integracyjne, terapeutyczne i specjalne,
  • warsztaty terapii zajęciowej,
  • domy pomocy społecznej,
  • środowisko zamieszkania oraz środowisko pracy podopiecznego.

Kierunek terapia zajęciowa w Lublinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Lublin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia