Kierunki studiów PoznańnewStudia filologiczneStudia Poznań

Turkologia – studia w Poznaniu

Unikatowe studia na kierunku turkologia znajdziecie w ofercie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Są to studia filologiczne przygotowane przez Wydział Neofilologii UAM.

Studia turkologiczne są studiami filologicznymi, gdzie główny nacisk kładzie się na badania nad językiem i literaturą danego obszaru. Jednocześnie studia turkologiczne, podobnie jak inne kierunki orientalistyczne, kładą także nacisk na poznanie realiów kulturowych regionu, dlatego też w programie studiów znajdują się przedmioty pomocnicze dotyczące religii, historii czy kultury obszaru.

Wyróżnikiem poznańskiej turkologii – poza przedmiotami ściśle związanymi z Turcją – są inne obszary turkologiczne, takie jak Azja Środkowa (Kazachstan, Kirgistan, Turkmenistan, Uzbekistan), język i kultura Tatarów Polski, Litwy i Białorusi, Karaimów, Tatarów Krymskich. W miarę możliwości i potrzeb rozszerzamy naszą ofertę także o Azerbejdżan oraz o język i kulturę Ujgurów zamieszkujących Xinjiang (Chiny).

Głównym celem studiów jest intensywna nauka języka, dlatego już od drugiego roku studiów część zajęć teoretycznych prowadzona jest w języku kierunkowym. Między innymi, dzięki temu poznański ośrodek uchodzi za najlepszy ośrodek turkologiczny w Polsce, jeśli chodzi o praktyczną znajomość języka tureckiego.

Kompetencje absolwenta

  • Znajomość j. tureckiego na poziomie B2.
  • Znajomość j. kazachskiego na poziomie B1.
  • Umiejętności tłumaczeniowe.
  • Znajomość realiów kulturowych obszaru.

Perspektywy zawodowe

  • Międzynarodowe firmy i korporacje działające na terenie Polski, Turcji i Azji Środkowej
  • Instytucje pozarządowe
  • Biura tłumaczeń
  • Biura podróży

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Poznań. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia