Kierunki studiówKierunki studiów BiałystokStudia techniczneTOP Białystok

Automatyka i robotyka na Politechnice Białostockiej

Automatyka i robotyka to kierunek studiów technicznych, który uznawany jest za jeden z bardziej przyszłościowych. Nie należy do łatwych, ale gwarancja zdobycia dobrze płatnej pracy po ukończeniu studiów jest właściwie przesądzona. Warto zwrócić uwagę na dwie proponowane na Politechnice Białostockiej specjalności. Jedną z nich są roboty mobilne. Druga to automatyzacja i informatyzacja procesów.

Jaką wiedzę zdobędziesz studiując na kierunku automatyka i robotyka?

Absolwent kierunku automatyka i robotyka ma wiedzę z zakresu regulacji automatycznej, robotyki, informatyki, analizy sygnałów, techniki cyfrowej i mikroprocesorowej, elektroniki. Umie korzystać ze sprzętu obliczeniowego oraz profesjonalnego oprogramowania inżynierskiego służącego do projektowania układów sterowania i obsługi sterowników logicznych, mikrokontrolerów, sieci komputerowych, obrabiarek sterowanych numerycznie oraz robotów. Absolwent kierunku jest przygotowany do projektowania, uruchamiania i eksploatacji systemów automatyki i robotyki w różnych zastosowaniach.

Politechnika Białostocka proponuje dwie specjalności. Są to:

specjalność: roboty mobilne

Robotyka mobilna jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin techniki. Nabyte kwalifikacje ułatwiają absolwentowi zastosowanie robotów, w tym robotów mobilnych, w przedsiębiorstwach przemysłowych i usługowych oraz umożliwiają projektowanie bezzałogowych pojazdów i obiektów latających, robotów wodnych, medycznych, społecznych oraz robotów-zabawek. Absolwent znajdzie zatrudnienie w wielu nowoczesnych firmach usługowych i przemysłowych.

specjalność: automatyzacja i informatyzacja procesów

Absolwent specjalności ma wiedzę na temat układów pomiarowych, napędowych i sterujących, sieci przemysłowych, systemów nadrzędnego sterowania i wizualizacji. Umie programować, uruchamiać i obsługiwać systemy automatyki i robotyki, składające się ze współpracujących ze sobą czujników, paneli operatorskich, urządzeń wykonawczych, sterowników, regulatorów, robotów przemysłowych, systemów wizualizacji na potrzeby zautomatyzowanych linii produkcyjnych, układów regulacji automatycznej, zrobotyzowanych gniazd montażowych, zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych i innych.

Strona kierunku: AUTOMATYKA I ROBOTYKA , Politechnika Białostocka

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA

Więcej informacji o kierunkach technicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia techniczne Białystok. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia techniczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia