Kierunki studiówKierunki studiów KatowiceStudia KatowiceStudia społeczne

Bezpieczeństwo w biznesie w Katowicach

Studia na kierunku bezpieczeństwo w biznesie przygotowują do rozpoznawania zagrożeń występujących w otoczeniu biznesowym organizacji oraz do zapobiegania tym zagrożeniom. Kierunek znaleźć można w ofercie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Bezpieczeństwo w biznesie to interdyscyplinarny kierunek studiów o profilu praktycznym skierowany do przyszłych przedsiębiorców, pracowników przedsiębiorstw, a także do osób zatrudnionych w instytucjach publicznych współpracujących z przedsiębiorstwami. Przygotowuje on uczestników studiów do rozpoznawania zagrożeń występujących w otoczeniu biznesowym organizacji oraz do zapobiegania tym zagrożeniom.

W toku studiów studenci uczą się również jak rozwiązywać problemy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem w biznesie. Program studiów jest tak skonstruowany, aby studenci zdobywali praktyczne umiejętności związane z oceną ryzyka zidentyfikowanych zagrożeń i posiadali społeczne kompetencje do pracy w zespołach zarządzania kryzysowego oraz potrafili podejmować działania w sytuacjach stresowych. Podczas zajęć studentom przekazywana jest wiedza teoretyczna oraz kształtowane są ich umiejętności praktyczne. Wykładowcy kierunku Bezpieczeństwo w biznesie wykorzystują bogatą gamę narzędzi dydaktycznych, a w szczególności warsztaty, symulacje, projekty, gry strategiczne.

Co po studiach?

Studiowanie na kierunku stwarza możliwości pracy w sektorze prywatnym oraz publicznym. Przygotowuje do bezpiecznego prowadzenia własnej firmy, a także do pracy w zespołach pracowniczych w przedsiębiorstwach oraz instytucjach otoczenia biznesu. W szczególności mogą oni pracować w sztabach zarządzania kryzysowego w firmach, jednostkach samorządu terytorialnego, jak również mogą zajmować się koordynowaniem prac zespołów zabezpieczających imprezy masowe oraz odpowiadających za utrzymanie właściwego poziomu bezpieczeństwa publicznego. Uzyskane w trakcie studiów umiejętności informatyczne połączone z wiedzą dotyczącą ochrony danych i informacji przygotowują absolwentów także do pracy na stanowiskach administratora i koordynatora ochrony danych oraz bezpieczeństwa oprogramowania i systemów teleinformatycznych.

Kierunek Bezpieczeństwo w biznesie realizowany jest wyłącznie na studiach niestacjonarnych pierwszego stopnia.

Więcej o kierunku: BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne KatowiceInteresujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia