Kierunki studiówKierunki studiów ŁódźStudia ŁódźStudia przyrodnicze

Ekotechnologie i bioprocesy w Łodzi

Studia na kierunku ekotechnologie i bioprocesy powstały z myślą o osobach, które interesują się rozwiązaniami proekologicznymi, zielonymi technologiami, ochroną planety i klimatu, bioenergetyką oraz zrównoważonym rozwojem.

Kierunek studiów ekotechnologie i bioprocesy, który proponuje Politechnika Łódzka (Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ), jest oparty o ścisłą współpracę z przemysłem, łączący zagadnienia biotechnologii przemysłowej, inżynierii środowiska, gospodarki obiegu zamkniętego oraz ekoprojektowania.

Studiując ekotechnologie i bioprocesy, będziesz projektować i rozwijać linie technologiczne oraz stosować mikroorganizmy dla potrzeb ochrony środowiska naturalnego. Nabędziesz bezcennych w dobie „zero waste” umiejętności z zakresu zagospodarowania odpadów oraz technologii biotransformacji, a także poznasz innowacyjne sposoby wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Studia oraz praktyki przemysłowe pozwolą Ci na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do kształtowania strategii procesów przetwarzania odnawialnych zasobów naturalnych, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Nauczysz się także projektować nowe wyroby przemysłowe, żywność funkcjonalną, energię i biopaliwa. Nieobce staną Ci się także aspekty prawne i środowiskowe, które będziesz gotowy wykorzystać w praktyce.

Dzięki ścisłej współpracy z firmami odwiedzisz nowoczesne zakłady przemysłowe realizujące założenia gospodarki cyrkularnej. Zaawansowana wiedza w połączeniu z praktyką sprawi, że staniesz się wysoko wykwalifikowanym inżynierem i cenionym ekspertem na rynku pracy.

Absolwenci interdyscyplinarnego kierunku ekotechnologie i bioprocesy są przygotowani do pracy w:

  • przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystujących odnawialne zasoby naturalne,
  • przedsiębiorstwach zajmujących się recyklingiem i odzyskiem energii,
  • przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją, magazynowaniem, transportem i dystrybucją bioproduktów,
  • firmach konsultingowych zajmujących się projektowaniem i rozwojem technologii,
    a także pozyskiwaniem środków na wdrażanie rozwiązań przyjaznych planecie,
  • jednostkach naukowo-badawczych oraz laboratoriach branżowych związanych z biotechnologią przemysłową i środowiskową oraz biogospodarką,
  • administracji państwowej i samorządowej, organizacjach pozarządowych zajmujących się zarządzaniem gospodarką cyrkularną,
  • biznesie – we własnej działalności.

Odwiedź stronę Uczelni i dowiedz się więcej.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia przyrodnicze Łódź . Interesujesz się przyrodą, ochroną środowiska i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia przyrodnicze w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia