Germanistyka – WSJO w Poznaniu

Germanistyka stworzona jest dla osób zainteresowanych światem, które cenią sobie przede wszystkim opanowanie współczesnego języka niemieckiego w praktyce, na poziomie zbliżonym do rodzimych użytkowników.

Studia adresowane są szczególnie do osób, które chcą osiągnąć wysoki poziom znajomości języka niemieckiego, również zawodowego, mocno osadzonego w kontekstach kultury, tradycji i społeczeństwa. Jednocześnie, które cenią sobie możliwość zdobycia i rozwinięcia kompetencji zawodowych poprzez realizację bogatego programu praktyk. Studia te prowadzone są również od podstaw z myślą o osobach, które dopiero chcą rozpocząć naukę tego języka.

Język europejskiego biznesu. Logistyka-handel-finanse. Tradycja-kultura-nowoczesne społeczeństwo. Praktyczna znajomość współczesnego języka.

Program zakłada przewagę zajęć praktycznych, pozwala na osiągnięcie biegłości w języku niemieckim, wspartej intuicyjną świadomością językową, zdolnością poruszania się w różnych rejestrach języka, mocnym osadzeniem w realiach współczesnego świata niemieckojęzycznego w obszarze tradycji, współczesnej kultury i współczesnego społeczeństwa. Atuty tych studiów to program zorientowany na język współczesny, z przewagą zajęć praktycznych o charakterze ćwiczeniowym i warsztatowym, wzbogacony o blok praktyk zawodowych organizowanych przez Uczelnię.

Taki program pozwala nie tylko uzyskać biegłość w języku niemieckim w komunikacji codziennej oraz w relacjach zawodowych, ale również rozwija kwalifikacje zawodowe i umiejętności miękkie zaliczane do kompetencji przyszłości. Dydaktykę wspieramy nowoczesną technologią, w tym rozwiązaniami distance learning.

Więcej informacji o tym kierunku: www.wsjo.pl/germanistyka/

Pełna oferta studiów językowych I stopnia: www.wsjo.pl/studia-i-stopnia/

Zobacz również: WYŻSZA SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH W POZNANIU – DLA KANDYDATA

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Poznań. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Czytaj więcej: studia w Poznaniu

Lotnictwo w Poznaniu

Marzysz o pracy w przedsiębiorstwie transportu lotniczego, jednostkach nadzoru, służbach naziemnych lub innych jednostkach związanych…

Historia – studia w Poznaniu

Wybierasz się na studia historyczne w Poznaniu? Zastanawiasz się jakie są perspektywy zawodowe absolwentów kierunku…

Studia sportowe w Poznaniu

Studia sportowe w Poznaniu to oczywiście domena Akademii Wychowania Fizycznego. Przykładowe kierunki: WYCHOWANIE FIZYCZNE, SPORT. Studia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia