Kierunki studiów PoznańnewStudia PoznańStudia techniczne

Inżynieria materiałowa – studia w Poznaniu

Jeśli interesują Cię studia techniczne w Poznaniu, a szczególnie kierunek inżynieria materiałowa, to w tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.

Studia na kierunku inżynieria materiałowa prowadzi Politechnika Poznańska. Co musisz wiedzieć zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Inżynieria materiałowa na Politechnice Poznańskiej

Studia pierwszego stopnia na kierunku inżynieria materiałowa (Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej) są studiami inżynierskimi, których celem jest wykształcenie absolwenta posiadającego wiedzę z zakresu nauki o materiałach inżynierskich, w szczególności metalowych, ceramicznych, polimerowych i także kompozytowych; doboru materiałów inżynierskich do różnych zastosowań we wszystkich gałęziach przemysłu, w tym w szczególności przemysłu samochodowego, ugruntowanego w regionie Wielkopolski.

Absolwenci tego kierunku znają technologie wytwarzania, przetwórstwa i recyklingu materiałów, metody kształtowania i badania struktury oraz właściwości materiałów i wyrobów. Absolwenci posiadają umiejętności przygotowywania i korzystania z informacji technicznej, obsługi specjalistycznego oprogramowania komputerowego wspomagającego procesy wytwarzania oraz zdolności zarządzania i kierowania zespołami ludzkimi w przedsiębiorstwach związanych z wytwarzaniem i przetwórstwem materiałów inżynierskich (techniki odlewnicze, obróbka plastyczna, techniki spawania, przetwórstwo tworzyw sztucznych). Szczególny nacisk kładziony jest na poznanie właściwości materiałów, a wiedza w tym zakresie pozwala absolwentom na prawidłowy dobór materiałów do różnych zastosowań.

Absolwenci są przygotowani do udziału w projektowaniu materiałowym oraz do współpracy z użytkownikami materiałów inżynierskich, konstruktorami i specjalistami z zakresu projektowania, wytwarzania, przetwórstwa i zastosowania materiałów inżynierskich, pracy w ośrodkach przemysłowych, rozwojowych i badawczych. Zdobyta wiedza umożliwia absolwentom obsługę skomplikowanej aparatury do badania struktury i właściwości materiałów inżynierskich oraz aparatury ich przetwarzania.

Uczelnie prowadzące kierunek inżynieria materiałowa w Poznaniu

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Poznań. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Poznań.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Czytaj więcej: studia w Poznaniu

Studia turystyczne w Poznaniu

Studia turystyczne w Poznaniu proponują dwie uczelnie państwowe. Akademia Wychowania Fizycznego oraz UAM (Wydział Nauk Geograficznych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia