Kierunek lekarski we Wrocławiu

Studia na kierunku lekarskim należą w Polsce do jednych z najbardziej prestiżowych, a liczba chętnych znacznie przekracza ilość przygotowanych dla kandydatów miejsc. W stolicy Dolnego Śląska studia na kierunku lekarskim oferuje wyłącznie Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Dowiedz się więcej o tych studiach.

Studia medyczne to studia jednolite magisterskie, które trwają 6 lat. Pozwalają zdobyć wiedzę na temat praktycznie wszystkich dziedzin medycyny. Pierwsze trzy lata skupiają się na nauczeniu teorii i do pewnego stopnia nawiązują do lat szkolnych, również pod względem nauczanych przedmiotów. Zajęcia kliniczne, czyli wymagające kontaktu z pacjentami, rozpoczynają się na trzecim roku studiów i są pierwszą okazją do przekonania się, jak praca lekarza wygląda w praktyce. Z czasem poznaje się kolejne dziedziny medycyny, a ostatni, szósty rok studiów jest w zasadzie całkowicie poświęcony pracy z pacjentami w szpitalu. Po studiach absolwenci odbywają roczny staż oraz zdają Lekarski Egzamin Końcowy, po czym mogą wybrać swoją specjalizację.

Tak w skrócie wygląda przebieg studiów. Wśród przedmiotów z jakimi spotkasz się na studiach są: anatomia to przedmiot, któremu na początku studiów poświęca się najwięcej czasu i uwagi. Później pojawia się biochemia – o trudności tego przedmiotu również krążą legendy. Na patomorfologii, poza oceną preparatów histologicznych, bierze się udział w sekcjach. Pewnym oderwaniem od przedmiotów typowo medycznych jest prawo medyczne, na którym przepisy omawia się na podstawie konkretnych przypadków. Później zgłębiamy wiedzę z poszczególnych specjalności w kolejnych klinikach, z których każda jest o innym profilu .

Jakie przedmioty z matury uwzględniane są w rekrutacji?

biologia i chemia (poziom rozszerzony) oraz do wyboru: matematyka albo fizyka albo fizyka i astronomia (poziom podstawowy lub rozszerzony)

Uczelnie prowadzące kierunek lekarski we Wrocławiu

Kierunek lekarski to niejedyny kierunek medyczny w ofercie szkół wyższych we Wrocławiu. Może warto rozważyć alternatywy. Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Czytaj również

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

źródło informacji o kierunku: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia