Kierunki studiów BiałystokRodzaje studiów BiałystokStudiaStudia BiałystokStudia historyczneStudia humanistyczne

Studia historyczne w Białymstoku

Studia historyczne, studia historyczne oferuje w stolicy Podlasia Uniwersytet w Białymstoku. Wśród propozycji kierunki: historia oraz studia wschodnie.

Pasjonujesz się dawnymi dziejami i nie wyobrażasz sobie innego wyboru, niż studia historyczne? Uniwersytet w Białymstoku czeka właśnie na takich, jak Ty! Obecnie ma w swojej ofercie dwie propozycje z tego zakresu.

Historia na Uniwersytecie w Białymstoku

Studia historyczne uczą zarówno szerokiego spojrzenia na przeszły i współczesny świat, jak i krytycznej oceny dostrzeganych zjawisk.

W ramach tego kierunku studiów dostępne są dwie ścieżki kształcenia:

  • Historia w ujęciu klasycznym
  • Historia wojskowości i służb mundurowych

Absolwenci przygotowani są przede wszystkim do pracy w charakterze historyka w rozmaitych instytucjach kulturalno-oświatowych takich jak muzea, archiwa, galerie, biblioteki i szkoły. Dzięki kreatywności i dużej wiedzy o świecie znajdują także zatrudnienie w mediach, organizacjach turystycznych, czy instytucjach samorządowych.

Wybierz interesujące Cię pozycje z poniższej listy, by dowiedzieć się więcej o propozycjach historycznych kierunków studiów dostępnych w Białymstoku.

Kierunki studiów historycznych w Białymstoku 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia historyczne Białystok. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia