Studia logistyczne w Olsztynie

Dla kandydatów na studia logistyczne w Olsztynie mamy dobrą wiadomość. Kierunki logistyczne mają w swoich ofertach dwie olsztyńskie uczelnie wyższe.

Jeśli myślisz o tym, by wybrać studia logistyczne w Olsztynie, możesz skorzystać z propozycji, którą przygotował Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie – kierunek inżynieria w logistyce. Ponadto studia na kierunku logistyka proponuje kandydatom Olsztyńska Szkoła Wyższa. Dowiedz się więcej!

Inżynieria w logistyce na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Inżynieria w logistyce (kierunek prowadzi Wydział Nauk Technicznych UWM w Olsztynie) to studia dla tych osób, które chcą zdobyć wiedzę z zakresu nowoczesnych systemów logistycznych oraz ich funkcjonowania w przemyśle. Na zajęciach studenci uczą się o wspomaganiu informatycznym, zarządzaniu przepływami materiałów w przedsiębiorstwie, łańcuchach i sieciach dostaw. Absolwent tego kierunku posiada uprawnienia do ubiegania się o certyfikat Europejskiego Stowarzyszenia Logistycznego.

Odebrane wykształcenie przygotowuje absolwenta inżynierii w logistyce do pracy w działach logistycznych przedsiębiorstw produkcyjnych, centrach logistycznych, w firmach spedycyjno- transportowych, jednostkach zajmujących się projektowaniem i doradztwem w zakresie logistyki. Zdobyte podczas studiów doświadczenie otwiera mu drzwi do pracy w działach, w których wymagana jest wiedza logistyczna, techniczna, informatyczna oraz organizacyjna. Absolwent inżynierii w logistyce ma też kwalifikacje do pełnienia stanowisk kierowniczych w wyżej wymienionych podmiotach gospodarczych.

Logistyka w Olsztyńskiej Szkole Wyższej

Studia na kierunku logistyka, które prowadzi Olsztyńska Szkoła Wyższa, w sposób profesjonalny przygotowują absolwenta do pracy zawodowej w dynamicznie zmieniającym się sektorze TSL. Absolwent posiada praktyczną wiedzą z zakresu nauk o zarządzaniu i jakości. Rozumie istotę podejścia systemowego i procesowego w logistyce. Zna zasady sterowania przepływami informacji, środków finansowych, zasobów ludzkich i materialnych oraz obsługi klienta. Dysponuje menedżerską wiedzą na temat urządzeń transportu wewnętrznego, infrastruktury transportowej i logistycznej, zintegrowanych systemów transportowo-logistycznych oraz środków transportu zewnętrznego. Wiedza w tym zakresie jest wzbogacona o praktyczne umiejętności stosowania nowoczesnych technik i metod menedżerskich oraz korzystania z narzędzi informatycznych.

Dzięki wszechstronnemu wykształceniu w zakresie nauk o zarządzaniu i jakości, wzbogaconemu o wiedzą w zakresie ekonomii i finansów absolwent kierunku logistyka jest przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Ma możliwości zatrudnienia w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach transportowych, firmach spedycyjnych, centrach dystrybucyjno-logistycznych, jednostkach gospodarczych i administracyjnych, w których wymagana jest wiedza logistyczna.

Kierunki studiów logistycznych w Olsztynie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia logistyczne Olsztyn. Interesuje cię spedycja, transport, logistyka – zarządzanie łańcuchami dostaw i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Olsztynie:

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia