Kierunki studiów GdańskNowerodzaje studiów GdańskStudiaStudia GdańskStudia prawnicze

Studia prawnicze w Trójmieście

Szukasz dla siebie ciekawej oferty studiów? Może czasami myślisz o karierze w którymś z zawodów prawniczych. Jeśli tak, to warto dowiedzieć się czegoś więcej o tym, jakie studia prawnicze proponuję uczelnie w Trójmieście.

Interesują Cię prawnicze kierunki studiów w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Trójmieście? Największa uczelnia publiczna w regionie – Uniwersytet Gdański – ma w swojej ofercie takie propozycje, jak prawo, administracja, czy podatki i doradztwo podatkowe. Studia prawnicze prowadzą także uczelnie niepubliczne, np. Uniwersytet WSB Merito Gdańsk, Gdańska Szkoła Wyższa, czy Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni.

Kierunki prawnicze w Trójmieście

Zasadniczo są dwa podstawowe kierunki studiów, które uznać można za prawnicze. Prawo, realizowany najczęściej jako studia jednolite magisterskie. Studia trwają wówczas 5 lat. Drugi kierunek to administracja, studia licencjacki z możliwością kontynuowania nauki na studiach II stopnia). Oba kierunki należą do grupy TOP kierunków, czyli takich, które są najchętniej w skali całego kraju wybierane przez kandydatów. W ofercie szczególnie uczelni niepaństwowych znaleźć można również kierunki takie jak prawo w biznesie, kierunek prawno-biznesowy.

Na prawo w poprzednim roku kandydowało w Polsce ok. 19 000 osób. Na kierunek administracja prawie 10000. W porównaniu z wieloma innymi kierunkami to naprawdę sporo.

Renomowane studia na kierunku prawo prowadzi w Trójmieście Uniwersytet Gdański. Ukończenie kierunku to przepustka do kariery prawnika oraz szansa zdobycia uprawnień (po dodatkowym egzaminie) do ubiegania się o przyjęcie na aplikację, która przygotuje absolwentów prawa do wykonywania zawodów prawniczych: adwokata, radcy prawnego, notariusza, sędziego lub prokuratora.

W Trójmieście można również studiować prawo na uczelniach niepaństwowych. Taką możliwość dają: Uniwersytet WSB Merito Gdańsk, Wyższa Szkołą Administracji i Biznesu w Gdyni.

Program dostosowany do potrzeb rynku pracy. Możesz mieć pewność, że zdobyte wykształcenie szybko zaprocentuje szerokimi możliwościami zatrudnienia. Tylko u nas przygotowanie do egzaminu na aplikację wpisane jest do programu studiów. 

Co zyskujesz studiując prawo na WSB?

Jeszcze więcej uczelni w Trójmieście proponuje studia na kierunku administracja. W ostatniej rekrutacji o jedno miejsce na kierunku administracja na Uniwersytecie Gdańskim rywalizowało aż 6 osób (podobnie na kierunek prawo).

Absolwenci studiów pierwszego stopnia są przygotowani do pracy urzędniczej w administracji publicznej – zarówno rządowej, jak i samorządowej – oraz do stosowania prawa w instytucjach niepublicznych. Uzyskany tytuł zawodowy licencjata uprawnia ich do ubiegania się o przyjęcie na magisterskie studia uzupełniające (w tym na studia prawnicze i administracyjne), a także do kontynuowania nauki na studiach podyplomowych .

Na kierunku administracja spotkacie propozycje specjalności, które mogą ukierunkować wasze kariery. Na Uniwersytecie WSB Merito Gdańsk macie do wyboru:

  • Administracja celno-skarbowa
  • Administracja publiczna
  • Administracja wymiaru sprawiedliwości
  • Zarządzanie w administracji publicznej

Trochę inne specjalności znajdziecie w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni:

Nauka w WSAiB przygotuje Cię do objęcia wymarzonego stanowiska, a w dokładnym zaplanowaniu kariery zawodowej pomogą Ci nasze specjalności. Na naszej uczelni możesz studiować Administrację Celną i Skarbową, Administrację Publiczną, Administrację Regionalną i Europejską, Mediacje Rodzinne oraz Obsługę Biznesu. To sprawia, że każdy kandydat decydujący się na studia na WSAiB znajdzie u nas ścieżkę kształcenia najlepiej dopasowaną do swoich zainteresowań.

Studia administracja – specjalności dla Studentów
  • Administracja Celna i Skarbowa
  • Administracja Rządowa i Samorządowa
  • Inteligentne Miasta i Metropolie
  • Mediacje
  • Obsługa Biznesu

Kierunki studiów prawniczych w Trójmieście 2024

Jak widać oferta uczelni w zakresie studiów prawniczych w Trójmieście jest bogata. Warto poświęcić trochę czasu na jej poznanie, by wybrać dla siebie najlepszą opcję.

Więcej informacji o kierunkach prawniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia prawnicze Gdańsk. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia