Kierunki studiówKierunki studiów ŁódźStudia ekonomiczneStudia Łódź

Bankowość i finanse cyfrowe – studia w Łodzi

Kierunek bankowość i finanse cyfrowe to autorska propozycja Uniwersytetu Łódzkiego. Studia mają charakter praktyczny i a zajęcia prowadzone są przez osoby z doświadczeniem zawodowym, w tym przez pracowników banków i firm konsultingowych.

Kierunek studiów bankowość i finanse cyfrowe powstał w odpowiedzi na zgłaszane przez pracodawców zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie finansów (w szczególności z obszaru instytucji finansowych), posiadających jednocześnie rozwinięte kompetencje cyfrowe.

Dzięki połączeniu tych kwalifikacji, absolwenci kierunku, mając gruntowną wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne z obszaru finansów, jednocześnie będą w stanie rozumieć technologię cyfrową i znać możliwości jej zastosowania w biznesie. Program studiów powstał we współpracy z mBankiem i firmą Accenture. 

Specjalności

 •  Bankowość 4.0: Specjalność poświęcona jest bankowości nowej generacji – współczesnemu trendowi, uwzględniającemu nowoczesne rozwiązania technologiczne w realizacji strategii banku opartej na kompleksowym systemie zarządzania relacjami z klientami. Umożliwia poznanie podstaw prawnych bankowości i współczesnych trendów w niej zachodzących, strategii konkurowania w sektorze bankowym, specyfiki marketingu bankowego i zarządzania tą instytucją oraz zarządzania jej relacjami z klientami. Uwaga poświęcona zostanie także zagadnieniom związanym z zarządzaniem ryzykiem, oceną zdolności kredytowej, controllingiem bankowym, a także informatyki bankowej i tworzeniu aplikacji mobilnych.   
 • IT w finansach: Specjalność poświęcona jest zastosowaniom technologii informatycznych w finansach, w szczególności w instytucjach finansowych. Studenci poznają m.in. podstawy programowania wizualnego, projektowania systemów informatycznych, a także systemy operacyjne, bazy i hurtownie danych oraz moduły finansowo-księgowe systemu zarządzania przedsiębiorstwem

Główne przedmioty

 • Bankowość
 • Finanse przedsiębiorstw
 • Rynki i produkty finansowe
 • Rachunkowość
 • Analiza finansowa
 • Gospodarka cyfrowa
 • Techniki informatyczne
 • Struktury danych i algorytmy
 • Zarządzanie projektem

Perspektywy zawodowe

Program studiów na kierunku bankowość i finanse cyfrowe stwarza absolwentowi szerokie możliwości przyszłego zatrudnienia w: 

 • bankach i innych instytucjach finansowych, 
 • firmach konsultingowych, 
 • podmiotach współpracujących z instytucjami finansowymi. 

Zasady rekrutacji

W postępowaniu rekrutacyjnym liczą się oceny z: języka angielski, jeden z dwóch: matematyka, informatyka, oraz nie wymagane maksymalnie dwa: matematyka, informatyka, fizyka, geografia, historia, WOS

Studia dla kandydatów przygotował Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ

Kierunek bankowość i finanse cyfrowe w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach ekonomicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne w Łodzi. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zajrzyj na stronę studia ekonomiczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia