Kierunki studiów KrakówStudia geograficzneStudia Kraków

Geologia – Uniwersytet Jagielloński

Program studiów I stopnia kierunku geologia na Uniwersytecie Jagiellońskim składa się z obowiązkowych kursów kształcenia ogólnego oraz z kursów kierunkowych.

Studia na kierunku geologia na Uniwersytecie Jagiellońskim zapewniają kształcenie w różnych dziedzinach geologii, m.in. takich jak: geologia dynamiczna, paleontologia, mineralogia, petrologia, geochemia, kartografia geologiczna, geologia historyczna, sedymentologia, tektonika, geofizyka, geologia regionalna Polski, geologia złóż, jak również obejmujących problematykę z zakresu hydrogeologii, geologii inżynierskiej oraz ochrony środowiska. Zajęcia mają charakter wykładów, seminariów i ćwiczeń kameralnych.

W trakcie studiów pierwszego stopnia studenci biorą udział w obowiązkowych kursach terenowych, organizowanych w różnych regionach Polski m.in. na Wyżynie Śląsko-Krakowskiej, w Sudetach, Górach Świętokrzyskich i w Karpatach.

Na studiach geologicznych pierwszego stopnia realizowanych jest 120 godzin lektoratu języka angielskiego, kończącego się egzaminem na średnim poziomie zaawansowania.

Dlaczego warto studiować geologię?

  • geologia jest podstawą większości gospodarki (sedymentologia, petrologia, mineralogia);
  • bez zrozumienia procesów, które ukształtowały naszą planetę, nie przewidzimy jej przyszłości (paleontologia, stratygrafia, paleoklimatologia);
  • bez geologii nie poradzimy sobie z odpadami (mineralogia, utylizacja odpadów poprzemysłowych, sekwestracja dwutlenku węgla).

Strona kierunku: GEOLOGIA , Uniwersytet Jagielloński

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia geograficzne Kraków. Interesujesz się naukami przyrodniczymi w szczególności geografią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz –  studia geograficzne w Polsce.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia ścisłe Kraków
Studia przyrodnicze Kraków
Uniwersytet Jagielloński

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia