Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia PoznańStudia społeczne

Groznawstwo – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Groznawstwo to kierunek studiów, który kształci przyszłych twórców, krytyków, teoretyków i historyków gier, traktowanych jako teraźniejsze media przyszłości.

Studia na kierunku groznawstwo, które ma w swojej ofercie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (prowadzi je Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM), to propozycja dla osób zainteresowanych grami wideo, wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością, cyfrowymi technologiami oraz szeroko pojętą kulturą medialną.

Kierunek ten kształci humanistów w zakresie wiedzy i umiejętności analitycznych oraz kompetencji krytycznych (profesjonalna krytyka gier cyfrowych, w tym gier wideo), w zakresie analizy rynku gier, animacji i edukacji. Studenci poznają m.in. złożoność i znaczenie gier cyfrowych. Pasję związaną z grami można łączyć z pracą zawodową, dlatego studenci przygotowują się także do pracy w branży game development (m.in. jako testerzy gier, projektanci fabuł, konsultanci scenariuszowi).

Podstawowe kompetencje absolwenta groznawstwa to: profesjonalna krytyka gier cyfrowych, w tym gier wideo; umiejętność analizy rynku gier; umiejętność interpretacji różnych gatunków i rodzajów gier; kompetencje konieczne do testowania gier, projektowania fabuł, konsultacji scenariuszy; wiedza umożliwiająca prowadzenie edukacji groznawczej dla różnych grup społecznych.

Perspektywy zawodowe:

  • studia deweloperskie – jako tester gier, projektant fabuł, konsultant scenariuszy, social media specialist, organizator produkcji;
  • mass media (prasa, radio, Internet, telewizja), zwłaszcza kanały poświęcone grom;
  • instytucje publiczne i kulturalne promujące polski digitalny biznes;
  • nowoczesne laboratoria medialne zajmujące się animacją kultury cyfrowej i interaktywnej;
  • zespoły organizujące konwenty gier wideo oraz game jamy;
  • firmy zajmujące się analizą trendów kulturowych, badaniem zasięgów gier wideo, badaniem zasobów sieciowych;
  • firmy i instytucje zajmujące się promocją mediów, w charakterze doradcy ds. mediów digitalnych, w tym z obszaru VR;
  • praca edukatora i krytyka z zakresu wiedzy o grach cyfrowych, w tym wideo, w kulturze współczesnej.

Kierunek groznawstwo w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Poznań. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia