Kierunki studiów BiałystokNoweStudia architektoniczneStudia artystyczneStudia BiałystokStudia przyrodniczeStudia techniczne

Kierunki architektoniczne w Białymstoku

Na tych studiach liczy się innowacyjne myślenie, dużo artystycznej wyobraźni oraz wiedza techniczna. Poznaj kierunki architektoniczne w Białymstoku

Kierunki architektoniczne w Białymstoku to propozycja zróżnicowana. Dotyczy bowiem trzech kierunków – kierunku architektura, kierunku architektura krajobrazu oraz kierunku architektura wnętrz. Wszystkie te kierunki realizowane są na Politechnice Białostockiej.

Architektura na Politechnice Białostockiej

Na kierunku architektura zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania architektonicznego i urbanistycznego, teorii i historii architektury i urbanistyki, sztuk pięknych, budownictwa i technologii budowlanych, mechaniki, konstrukcji oraz fizyki budowli i infrastruktury. Poznasz uwarunkowania prawne i ekonomiczne działalności projektowej. Nauczysz się posługiwać najnowszymi programami do komputerowego wspomagania projektowania architektonicznego (programy CAD, graficzne i modelowania 3D).

Architektura krajobrazu na Politechnice Białostockiej

Kierunek architektura krajobrazu jest doskonałym połączeniem studiów technicznych, przyrodniczych i artystycznych. Na tym kierunku zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu kształtowania obiektów architektury krajobrazu. Będziesz przygotowany do współpracy z innymi specjalistami uczestniczącymi w projektowaniu, budowie i pielęgnowaniu obiektów architektury krajobrazu.

Architektura wnętrz na Politechnice Białostockiej

Na kierunku architektura wnętrz zdobędziesz wiedzę z zakresu historii i teorii architektury wnętrz i sztuk pięknych, a także niezbędną wiedzę inżynierską związaną z zagadnieniami statyki, konstrukcji, materiałoznawstwa, ustrojami i rozwiązaniami budowlanymi, instalacyjnymi, oświetleniowymi.

Kierunki architektoniczne w Białymstoku

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź studia techniczne Białystok. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: studia techniczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia