Kierunki studiów ToruńStudia historyczneStudia humanistyczneStudia Toruń

Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją – studia w Toruniu

Jeśli interesujesz się historią, dokumentami archiwalnymi, starymi mapami, fotografiami itp., to kierunek studiów archiwistyka i zarządzanie dokumentacją wydaje się być stworzony dla Ciebie!

Studia na kierunku archiwistyka i zarządzanie dokumentacją proponuje kandydatom Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

To unikatowy kierunek studiów, który łączy przeszłość z teraźniejszością. Pozwala odkrywać źródła, poznawać historię ludzi i miejsc, chronić od zapomnienia wytwarzane materiały: urzędowe dokumenty, rękopisy i grafiki, prywatne listy, stare fotografie i mapy. Uczy także szacunku dla współcześnie wytwarzanej dokumentacji, pokazując dobre praktyki jej powstawania i zarządzania nią. Dokument elektroniczny, e-administracja, wirtualne archiwa stają tu w parze z księgą wpisów, staropolskim testamentem i archiwum rodowym, po to, by pokazać, skąd idziemy i dokąd zmierzamy.

Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie m.in. w:

  • archiwach historycznych: państwowych, wojskowych czy kościelnych – bo wiedzą, jak zatroszczyć się o materiały archiwalne,
  • archiwach bieżących działających w każdym urzędzie, instytucji, przedsiębiorstwie – bo znają obowiązujące prawo, nowoczesną technologię i potrafią tworzyć przepisy kancelaryjno-archiwalne,
  • urzędach, biurach i kancelariach na stanowisku menadżera procesu zarządzania dokumentacją – bo poznali tajniki pracy biurowej,
  • firmach outsourcingowych i prowadząc własną działalność – bo rozumieją komercyjny wymiar archiwów.

Kierunek archiwistyka i zarządzanie dokumentacją w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia historyczne Toruń. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne w Polsce.

Czytaj również

Prawo w Lublinie

Gdzie studiować kierunek prawo w Lublinie? To pytanie stawia sobie wielu kandydatów,…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia