Kierunki studiówKierunki studiów WarszawaStudia historyczneStudia humanistyczneStudia Warszawa

Historia i kultura Żydów – Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski wszystkim zainteresowanym problematyką żydowską proponuje studia judaistyczne na kierunku historia i kultura Żydów.

Studia pierwszego stopnia na kierunku historia i kultura Żydów mają charakter historyczny i koncentrują się na dziejach i kulturze Żydów środkowoeuropejskich, szczególnie polskich. Dzięki studiom poznasz podstawowe zagadnienia dotyczące religii i kultury żydowskiej, najważniejszych tekstów religijnych, świąt i obyczajów.

W trakcje studiów licencjackich studenci uczą się dwóch języków żydowskich: hebrajskiego i jidysz. Znajomość języków żydowskich jest niezwykle istotna – daje możliwość sięgnięcia zarówno do różnych tekstów historycznych (literatura, prasa, teksty religijne itp.), jak i do prac naukowych.

Na studiach poznasz również dzieje Żydów w kolejnych epokach, począwszy od czasów starożytnych do współczesności (starożytność, średniowiecze i nowożytność, okres zaborów, okres międzywojenny, Zagłada, diaspora po II wojnie światowej, Państwo Izrael). W toku nauczania znajdują się także przedmioty poświęcone literaturze żydowskiej  (Biblia, religijna literatura żydowska, literatura jidysz).

Studia przygotowują absolwentów do pracy zawodowej w instytucjach kultury, takich jak muzea, fundacje, organizacje społeczne czy samorządowe, w obszarze edukacji czy w administracji. Poprzez szczególne przywiązywanie uwagi do spraw tolerancji, wielokulturowości, poszanowania dla różnych postaw religijnych
i światopoglądowych, studia doskonale przygotowują pracowników dla instytucji, w których wymagana jest praca w środowisku multietnicznym, wielojęzykowym i zróżnicowanym kulturowo.

Strona kierunku: HISTORIA I KULTURA ŻYDÓW, Uniwersytet Warszawski

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Uniwersytet Warszawski

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia historyczne Warszawa. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Warszawie:

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia