Informatyka – Uniwersytet w Białymstoku

Studia na kierunku informatyka, proponowane przez Instytut Informatyki UwB, skierowane są do kandydatów zainteresowanych poznaniem narzędzi informatycznych zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Duży nacisk kładziony jest na naukę języków programowania (od podstaw), jak też programów graficznych oraz gromadzenia i przetwarzania informacji.

Na studiach nauczysz się praktycznej znajomości metod programowania (programowanie: imperatywne, obiektowe, równoległe i rozproszone), środowisk programistycznych (graficznych, okienkowych i internetowych), systemów operacyjnych, sieci komputerowych oraz baz danych.

Wśród zajęć na pierwszym stopniu są m.in.: architektura systemów komputerowych, programowanie w języku Python, bazy danych, programowanie w Internecie, systemy operacyjne, technologie sieciowe, grafika, sztuczna inteligencja, programowanie w technologii .NET.

Co robią absolwenci po kierunku informatyka?

Absolwentów informatyki możesz spotkać:

w instytucjach zatrudniających projektantów, programistów lub serwisantów systemów informatycznych, administratorów systemów i sieci komputerowych, specjalistów od ochrony danych oraz wśród osób prowadzących własną działalność gospodarczą w zakresie informatyki.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia techniczne Białystok
Studia ścisłe Białystok
Studia informatyczne Białystok
Uniwersytet w Białymstoku

Materiały; opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia