Kierunki studiów BiałystokStudia BiałystokStudia informatyczne

Informatyka – Uniwersytet w Białymstoku

Studia na kierunku informatyka, proponowane przez Instytut Informatyki UwB, skierowane są do kandydatów zainteresowanych poznaniem narzędzi informatycznych zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.

Na kierunku informatyka duży nacisk kładziony jest na naukę języków programowania (od podstaw), jak też programów graficznych oraz gromadzenia i przetwarzania informacji.

Na studiach nauczysz się praktycznej znajomości metod programowania (programowanie: imperatywne, obiektowe, równoległe i rozproszone), środowisk programistycznych (graficznych, okienkowych i internetowych), systemów operacyjnych, sieci komputerowych oraz baz danych.

Wśród zajęć na pierwszym stopniu są m.in.: architektura systemów komputerowych, programowanie w języku Python, bazy danych, programowanie w Internecie, systemy operacyjne, technologie sieciowe, grafika, sztuczna inteligencja, programowanie w technologii .NET.

Co robią absolwenci po kierunku informatyka?

Absolwentów informatyki możesz spotkać w instytucjach zatrudniających projektantów, programistów lub serwisantów systemów informatycznych, administratorów systemów i sieci komputerowych, specjalistów od ochrony danych oraz wśród osób prowadzących własną działalność gospodarczą w zakresie informatyki.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia techniczne Białystok
Studia ścisłe Białystok
Uniwersytet w Białymstoku

Materiały; opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Białystok. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Czytaj także:

Informatyka w Siedlcach

Gdzie studiować kierunek informatyka w Siedlcach? Czego można nauczyć się na studiach…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia