Kierunki studiów KrakówNoweStudia KrakówStudia techniczneTOP KrakówTop studia

Budownictwo w Krakowie

Studia na kierunku budownictwo można w Krakowie podjąć na dwóch uczelniach. Ten należący do najchętniej wybieranych przez kandydatów kierunków technicznych w Polsce studiować można wyłącznie na uczelniach państwowych. Absolwenci kierunku w czasach dynamicznie rozwijającego się runku budowlanego i drogowego mogą liczyć na atrakcyjne warunki zatrudnienia już po ukończeniu studiów inżynierskich. Dowiedz się więcej o propozycjach krakowskich szkół wyższych.

Kierunek budownictwo na Akademii Górniczo-Hutniczej prowadzony jest przez Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami.

Budownictwo na Politechnice Krakowskiej umożliwia zdobycie rzetelnej wiedzy, stanowiącej podstawę do ubiegania się o uprawnienia budowlane w specjalnościach: konstrukcyjno-budowlanej, inżynieryjnej mostowej, drogowej, kolejowej oraz hydrotechnicznej. Gwarancją właściwego poziomu nauczania na kierunku Budownictwo są wysokie kwalifikacje kadry naukowo-dydaktycznej

Na kierunku budownictwo kształci się specjalistów w zakresie budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego, budowy autostrad, dróg, ulic, lotnisk, mostów, budowli podziemnych, dróg żelaznych, budownictwa energooszczędnego, klimatyzacji, wentylacji zaopatrzenia w wodę i ciepło, ochrony wód, gleby i powietrza. Studia zapewniają możliwość zdobycia wszechstronnej i nowoczesnej wiedzy w wymienionym wyżej zakresie. Wiedza ta z pewnością ułatwi uzyskanie atrakcyjnego zatrudnienia w przyszłości.

Miejsca pracy dla inżyniera budownictwa to:

  • przedsiębiorstwa wykonawcze,
  • nadzór budowlany,
  • wytwórnie betonu i elementów budowlanych,
  • przemysł materiałów budowlanych,
  • jednostki administracji państwowej i samorządowej związanych z budownictwem oraz architekturą,
  • biura konstrukcyjno-projektowe,
  • instytuty naukowo-badawcze i ośrodki badawczo-rozwojowe,
  • instytucje zajmujące się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu szeroko rozumianego budownictwa

Kierunek budownictwo w Krakowie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Kraków. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Kraków.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Czytaj więcej: studia w Krakowie

Komunikacja wizualna w Krakowie

Jeśli interesujesz się projektowaniem graficznym, to kierunek komunikacja wizualna wydaje się być stworzony dla Ciebie….

Studia filologiczne w Krakowie

Wybierasz się na studia filologiczne w Krakowie? Zobacz jakie propozycje przygotowały Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia