Kierunki studiów KrakównewStudia geograficzneStudia informatyczneStudia Kraków

Informatyka geoprzestrzenna – studia w Krakowie

Kierunek informatyka geoprzestrzenna jest unikalnym połączeniem przedmiotów z zakresu nauk matematyczno-informatycznych, geograficznych i ogólnych, dla których wspólnym mianownikiem jest odniesienie przestrzenne.

Studia na kierunku informatyka geoprzestrzenna (wcześniejsza nazwa kierunku: “geoinformacja”) prowadzi Akademia Górniczo – Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH).

Informatyka geoprzestrzenna jest kierunkiem interdyscyplinarnym, z naciskiem na zastosowanie technologii informatycznych, zatem kandydaci na ten kierunek powinni posiadać zarówno uzdolnienia techniczne, matematyczne jak i przyrodnicze. Informatyka geoprzestrzenna wraz z nowoczesną technologią przetwarzania stanowią paliwo napędu rozwoju społeczeństwa. Postęp cywilizacyjny oparty na wiedzy i informacji to rozwój społeczeństwa w kierunku społeczeństwa GeoInformacyjnego (Smart).

Pierwszy stopień studiów na tym to kompleksowe podejście do podstawowych aspektów IT. Dzięki technologii przetwarzania danych otwierają się możliwości w zakresie rozumienia algorytmów i struktur danych oraz metod ich implementacji, metod przetwarzania dużych zbiorów danych (Big Data) z zastosowaniem metod uczenia maszynowego (ML) i sztucznej inteligencji (AI), metod reprezentowania i modelowania danych przestrzennych.

Praktyki zawodowe trwają 4 tygodnie w czasie letniej przerwy na 6 semestrze studiów stacjonarnych I stopnia. Praktyka ma charakter indywidualny. Zakres praktyk obejmuje przetwarzanie oraz udostępnianie danych mających odniesienie przestrzenne, w których student może realizować rozwiązywanie problemów o charakterze projektowym, wykonawczym lub formalno-prawnym dotyczących różnych rodzajów prac geoinformatycznych. 

Absolwenci kierunku mogą pracować jako: geoinformatyk, specjalista ds. systemów informacji przestrzennych, młodszy programista, inżynier rozwoju oprogramowania, analityk danych, konsultant ds. informacji o środowisku.

Kierunek informatyka geoprzestrzenna w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach geograficznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia geograficzne Kraków. Interesujesz się naukami przyrodniczymi w szczególności geografią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz –  studia geograficzne w Polsce. Mogą Cię również zainteresować studia informatyczne w Krakowie / studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia