Kierunki studiówNowePILNERekrutacja CzęstochowaStudia CzęstochowaStudia medyczne

Uniwersytet w Częstochowie uruchamia kierunek lekarski

Na tę decyzję długo czekano w Częstochowie. Szczęśliwie już się pojawiła i umożliwia przeprowadzenie przez Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie rekrutacji na kierunek lekarski.

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki z 14 lipca 2022 roku Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie otrzymał zgodę na prowadzenie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku lekarskim, co oznacza, że Uczelnia spełniła wszystkie wymagania dotyczące zarówno programu nauczania, kadry jak i zapewnienia odpowiedniego zaplecza dydaktycznego i klinicznego. Wniosek Uczelni o uruchomienie kierunku lekarskiego już 7 lipca 2022 roku otrzymał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Na pierwszy rok kierunku lekarskiego w Uniwersytecie ma szansę zostać przyjętych 60 studentów na studia stacjonarne i 30 studentów na studia niestacjonarne. Zapleczem do ich kształcenia mają stać się nie tylko szpitale z Częstochowy, ale także całego regionu, w tym również z województwa śląskiego. Uczelnia zgromadziła odpowiednią kadrę, rozpoczyna również budowę nowego obiektu (przy ul. Chłopickiego 3), który zapewni zaplecze do kształcenia lekarzy.

W związku z tą właśnie decyzją o uruchomieniu kierunku lekarskiego na UJD uczelnia rozpocznie rekrutację na kierunek 23. lipca 2022.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia medyczne Częstochowa. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia