Stosunki międzynarodowe – Uniwersytet w Białymstoku

Na kierunku stosunki międzynarodowe proponowanym przez Uniwersytet w Białymstoku, dokładniej Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych UwB, znajdziesz możliwość podjęcia nauki w ramach trzech ścieżek kształcenia. Pierwsza z nich to bezpieczeństwo międzynarodowe. Druga ma charakter amerykanistyczny. Trzecia dotyczy wschodoznawstwa.

Stosunki międzynarodowe to nowoczesny kierunek, uwzględniający przemiany i wymagania współczesnego świata. Studia adresowane są do osób o interdyscyplinarnych zainteresowaniach, zafascynowanych bieżącymi wydarzeniami politycznymi postrzeganymi w szerokim kontekście przemian cywilizacyjnych, kulturowych, ekonomicznych, religijnych etc.

Czym możesz się zajmować po kierunku stosunki międzynarodowe?

  • Absolwent jest przygotowany do pracy w administracji państwowej i samorządowej.
  • Może szukać zatrudnienia w placówkach współpracujących z zagranicą oraz organizacjach i instytucjach międzynarodowych.
  • Studenci wybierający ścieżkę kształcenia bezpieczeństwo międzynarodowe są przygotowani do pracy w instytucjach bezpieczeństwa.
  • Po ścieżce kształcenia amerykanistycznej absolwent może podjąć pracę w firmach i instytucjach, współpracujących z partnerami z USA.
  • Po ścieżce kształcenia wschodoznawczej absolwent może podjąć pracę w firmach i instytucjach współpracujących z podmiotami z obszaru Białorusi, Litwy, Rosji, Ukrainy.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia humanistyczne Białystok
Studia historyczne Białystok
Uniwersytet w Białymstoku

Materiały; opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Białystok. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia