Kierunki studiówKierunki studiów CzęstochowaStudia CzęstochowaStudia sportoweStudia turystyczneStudia z zarządzania

Zarządzanie w turystyce i sporcie – Politechnika Częstochowska

Studiując na kierunku zarządzanie w turystyce i sporcie na Politechnice Częstochowskiej zdobędziesz wiedzę i umiejętności zarządzania przedsiębiorstwem turystycznym i organizacją sportową.

Jako absolwent kierunku Zarządzanie w turystyce i sporcie będziesz przygotowany do pracy w profesjonalnych klubach sportowych, centrach fitness, stowarzyszeniach turystycznych, jednostkach samorządu terytorialnego, podmiotach rynku turystycznego – burach podróży, hotelarstwie, gastronomii, informacji turystycznej.

Studiując na kierunku zarządzanie w turystyce i sporcie uzyskasz praktyczne umiejętności z zakresu:

 • kreowania kultury zdrowia i wypoczynku oraz czasu przeznaczonego na wypoczynek,
 • kompleksowej obsługi grup turystycznych (wyjazdów zbiorowych takich jak: wycieczki szkolne, pielgrzymki czy grupowe wyjazdy okolicznościowe),
 • projektowania i organizowania imprez turystycznych i sportowych,
 • tworzenia atrakcyjnej oferty produktów i usług turystycznych,
 • zarządzania organizacjami sportowymi,
 • obsługi klienta,
 • kalkulacji cen,
 • obsługi systemów informatycznych w turystyce i sporcie,
 • wykorzystywania nowoczesnych środków przekazu.

Specjalności (zakresy nauczania) na kierunku zarządzanie w turystyce i sporcie:

 • Zarządzanie organizacją sportową,
 • Zarządzanie przedsiębiorstwem turystycznym,
 • Turystyka sportowa

Turystyka sportowa

Specjalność przygotuje Cię do pracy w przedsiębiorstwach branży turystycznej i sportowej. Uczestnikami turystyki sportowej są nie tylko zawodnicy sportowi, działacze klubów sportowych i trenerzy, są nimi również kibice. Na cały przemysł sportowy składają się takie towary jak sport, widowiska sportowe, fitness, rekreacja, artykuły związane z wypoczynkiem i przyjemnością, a także różne formy aktywności, dobra, usługi, miejsca i pomysły. Aktywności te często są realizowane w trakcie podróży. Będąc Absolwentem specjalności turystyka sportowa będziesz znać m.in. specyfikę zarządzania w turystyce sportowej, prawno-organizacyjne aspekty organizacji imprez sportowych, zarządzanie personelem i wolontariat w turystyce sportowej, planowanie i logistykę imprez sportowych, obsługę ruchu turystycznego i marketingowe aspekty turystyki sportowej. Będziesz mieć możliwość realizowania celów zawodowych i utrwalać kompetencje praktyczno-zawodowe i organizacyjno-menedżerskie w profesjonalnych klubach sportowych, komitetach organizacyjnych dużych imprez sportowych, biurach podróży.

Dodatkowe informacje

Wybierając specjalność turystyka sportowa będziesz uczestniczyć w bardzo atrakcyjnym projekcie Politechniki Częstochowskiej pt. Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Częstochowskiej. Będziesz brać udział w kursach (np. na pilota wycieczek, rezydenta turystycznego), wykładach branżowych (prowadzonych przez branżystów, specjalistów w danej dziedzinie), uczestniczyć w zajęciach terenowych na terenie Polski i zagranicą.

Zarządzanie organizacją sportową

We współczesnej praktyce przedsiębiorstw zarządzanie jako zespół działań zmierzających do realizacji celów organizacji przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych zasobów, ulega wielu głębokim przemianom. Wybierając specjalność zarządzanie organizacją sportową będziesz przygotowany do pracy w organizacjach sportowych by sprostać wymaganiom zmiennego otoczenia. Znajdziesz zatrudnienie w szeroko pojętych organizacjach sportowych rozumianych jako kluby sportowe, stowarzyszenia kultury fizycznej, jak i ośrodkach sportu i rekreacji działających na polskim rynku. Jako Absolwent specjalności zarządzanie organizacją sportową będziesz znać m.in. takie zagadnienia jak funkcjonowanie jednostek pożytku publicznego, ubezpieczenia w sporcie, zarządzanie obiektem sportowym, zarządzanie kadrami w organizacji sportowej, poznasz zagadnienia związane coachingiem w organizacji sportowej. Będziesz mieć możliwość utrwalać kompetencje praktyczno-zawodowe i organizacyjno-menedżerskie w klubach sportowych, stowarzyszeniach kultury fizycznej, jak i ośrodkach sportu i rekreacji.

Zarządzanie przedsiębiorstwem turystycznym

Współczesna gospodarka ulega nieustannym zmianom a współcześni menedżerowie powinni reagować na wyzwania płynące z otoczenia. Również branża turystyczne nieustannie rozwija się a konkurencja na rynku wymaga od przedsiębiorców ciągłej innowacyjności. Jako Absolwent specjalności zarządzanie organizacją turystyczną będziesz znać m.in. zagadnienia związane z zarządzaniem w turystyce, obsługą ruchu turystycznego, jakością usług turystycznych, z nowoczesnymi technologiami w turystyce, hotelarstwie i gastronomii, ubezpieczeniami w turystyce, marketingiem usług turystycznych oraz rachunkowością i systemami podatkowymi w turystyce. Po ukończeniu studiów na specjalności zarządzanie organizacją turystyczną będziesz przygotowany do pracy w turystyce: stowarzyszeniach turystycznych, jednostkach samorządu terytorialnego, podmiotach rynku turystycznego – burach podróży, hotelarstwie, gastronomii, informacji turystycznej.

Strona kierunku: ZARZĄDZANIE W TURYSTYCE I SPORCIE, Politechnika Częstochowska

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Częstochowska

Więcej informacji o kierunkach związanych z zarządzaniem, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia zarządzanie Częstochowa. Interesujesz się problemami zarządzania i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia z zarządzania w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia